spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهدانشهشدار ناسا: احتمال برخورد شراره های خورشیدی به زمین 

هشدار ناسا: احتمال برخورد شراره های خورشیدی به زمین 

متخصصان ناسا هشدار دادند که لکه خورشیدی عظیمی به سمت کره زمین در حال پیشروی است که این لکه ممکن است شراره های خورشیدی را به زمین پرتاب کند و منجر به بروز مشکلاتی گسترده شود.

SpaceWeatherLive که وظیفه بررسی لحظه به لحظه فعالیت های خورشیدی و شفق قطبی را به عهده دارد اعلام کرد که منطقه لکه های خورشیدی که تا چند روز پیش فعال بود در حال حاضر آرام شده است. این منطقه لکه های خورشیدی به خاطر اینکه ساختار دلتای مغناطیسی دارد قابل توجه است. وجود چنین ساختاری می تواند باعث انتشار یک شراره از نوع کلاس X که بزرگترین نوع شراره خورشیدی است، شود.


بیشتر بخوانید: 

ناسا از آغاز یک مطالعه بسیار دقیق درباره بشقاب پرنده ها خبر داد

ثبت یکی از قدیمی ترین کهکشان های کیهان توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب


ناسا می گوید این نوع شراره بسیار نادر و خطرناک است چون قادر است به اندازه یک میلیارد بمب هیدروژنی انرژی تولید کند.

ناسا هشدار داد که در صورتیکه این شراره ها به سوی زمین هدایت شود، شعله های آن می تواند باعث ایجاد طوفان های تشعشعی در درازمدت شود و به ماهواره ها، زیرساخت های مخابراتی، سیستم های GPS، سیستم ها و فناوری های زمین و شبکه های برقی صدمه می زند و حتی باعث خاموشی های گسترده شود.

البته ناسا این را هم گفت که با جدی گرفتن هشدارهای قبلی می تواند از ماهواره ها و فناوری های مرتبط با آن و پیامده های احتمالی محافظت کرد.

در تحقیقی که  در سال گذشته، سانگیتا عبدو جیوتی از دانشگاه کالیفرنیا ارائه داد این هشدار داده شده بود که بروز طوفان خورشیدی که هر صد سال یک بار اتفاق می افتد احتمال دارد باعث آخرالزمان اینترنتی شود.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img