spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسرگرمیآشپزیبهترین روش درست کردن قهوه از نظر کارشناسان چیست؟

بهترین روش درست کردن قهوه از نظر کارشناسان چیست؟

اگر در درست کردن یک قهوه خوب مشکل دارید و نمی دانید چگونه باید یک قهوه عالی درست کرد ادامه مطلب را از دست ندهید.
قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی هایی است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو روش درست کردن یک قهوه خوب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به گفته کارشناسان، علت اینکه بعضی از قهوه ها مزه مطلوبی ندارند این است که دانه های قهوه زمان آسیا شدن به دلیل داشتن اصطکاک بالا به یکدیگر می چسبند که باعث نامطلوب شدن مزه آن می شود. کارشناسان می گویند که این کار باعث هدر رفتن مقداری از قهوه نیز می شود.
محققان پس از بررسی هایی که در این زمینه انجام دادند به این نتیجه رسیدند که اضافه کردن مقداری آب به قهوه قبل از آسیا کردن دانه ها می تواند به کاهش اصطکاک دانه ها کمک کند. به گفته آنها این کار باعث می شود تا دانه های آسیا شده قهوه متراکم تر و یکنواخت تر از قبل شود که می تواند در طعم و مزه قهوه تاثیر بسزایی داشته باشد. به این روش «راس دراپلت تکنیک» نیز می گویند. به گفته کارشناسان مهم ترین نکته این روش اضافه کردن آب پیش از آسیا شدن دانه های قهوه می باشد.
کریستوفر هندون، نویسنده ارشد این پژوهش می گوید که اضافه کردن آب قبل از آسیا شدن دانه های قهوه نه تنها از بار الکتریکی دانه ها کم می کند بلکه به یکدست شدن آن نیز کمک بسیاری می کند. او معتقد است که این کار می تواند قهوه را غلیظ تر و خوشمزه تر کند.
کارشناسان می گویند که در مورد فواید مصرف قهوه همچنان درحال تحقیق هستند اما توصیه می کنند که از مصرف بیش از حد آن در طول روز خودداری شود.
قهوه نوشیدنی است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. گفته می شود که مصرف منظم قهوه می تواند افراد را از رفتن به دکتر بی نیاز کند، هرچند که برای برخی از بیماری ها نیز می تواند مضر واقع شود.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img