spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتپزشکیزندگی متاهلی در بالارفتن میزان فشار خون تاثیر گذار است

زندگی متاهلی در بالارفتن میزان فشار خون تاثیر گذار است

به گفته متخصصان بالا بودن سطح فشارخون افراد دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. عواملی مثل رژیم غذایی، ورزش و استرس همگی می توانند از عوامل ایجاد فشارخون بالا به حساب بیایند.
مجله انجمن قلب آمریکا در پی تحقیقات اخیر خود به این نتیجه رسید که زندگی متاهلی می تواند در بالارفتن فشارخون موثر واقع شود. تحقیقات این مجله نشان می دهند که اگر یکی از افراد متاهل به بیماری فشارخون مبتلا باشد، همسرش را نیز می تواند در خطر ابتلا به این بیماری قرار دهد. به اعتقاد این مجله، سبک زندگی افراد متاهل علت اصلی بالارفتن فشارخون است نه اختلاف ها و دعواهای زندگی زناشویی.
دکتر چیهوا لی، نویسنده این پژوهش می گوید از اینکه می بیند بسیاری از افراد متاهل به صورت مشترک به این بیماری مبتلا شده اند شگفت زده شده است. او می گوید که بیش از 35 درصد افراد متاهل بالای 50 سال در آمریکا به صورت مشترک دچار بیماری فشارخون شده است.
این اولین پژوهشی است که درمورد فشارخون افراد متاهل در کشور های با درآمد بالا و متوسط صورت گرفته است.
محققان می گویند که علت اصلی انجام این پژوهش دانستن این نکته بود که آیا داشتن یک همسر شاد می تواند در میزان فشارخون تاثیرگذار باشد یا خیر.
نتیجه این پژوهش نشان داد که سلامت زوجین بیشتر از آنچه که تصور می شد به یکدیگر وابسته است. به عبارتی دیگر اگر یکی از زوجین در سلامت کامل باشد می تواند به سلامت همسرش نیز کمک کند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img