spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتپزشکیکشف داروی جدید لاغری 

کشف داروی جدید لاغری 

بر اساس یک تحقیق جدید، مصرف داروی سماگلوتاید می تواند کاربرد کاهش وزن داشته باشد و همزمان از ابتلا به دیابت جلوگیری کند.

نیویورک پست گزارش داد که طبق یک مطالعه جدید در دانشگاه آلاباما، مصرف هفتگی داروی سماگلوتاید در تعدادی از افراد مبتلا به چاقی منجر کاهش وزن در حد 16 کیلوگرم شد.

این دارو با تأثیر گذاشتن روی گیرنده های هورمون های درون زا، باعث ترشح انسولین وابسته به گلوکز می شود و از ترشح بیش از حد گلوکاگون جلوگیری می کند.


بیشتر بخوانید:

کشف داروها با استفاده از هوش مصنوعی؛ بیش از 1000 برابر سریعتر و کم هزینه تر

  نشستن طولانی خطر مرگ را افزایش می دهد


سماگلوتاید تاکنون برای کنترل قند خون در بیماری دیابت نوع 2 تجویز می شد.

به گفته دکتر تیموتی گاروی، سرپرست این تیم تحقیقاتی، این حد از کاهش وزن تاکنون با هیچ داروی دیگری تجربه نشده بود. بیشتر از پنجاه درصد از بیمارانی که در این آزمایش شرکت کرده بودند توانستند 15 درصد از وزن خود را کم کنند.

گاروی نتایج این مطالعه را خبر خوبی برای آمریکایی های مبتلا به چاقی دانست و این کشف جدید را تغییر در بازی نامید.

در آمریکا بین سال های 1960 تا 2010 میلادی چاقی در میان بزرگسالان 3 برابر افزایش داشت و به 36 درصد رسید. مبتلایان به چاقی در این کشور از مصرف دارو برای لاغری ناامید شده بودند و به جراحی و پیکرتراشی روی آورده اند.

البته تمرکز اصلی این آزمایشات و تحقیقات بر بیماری دیابت بود اما محققان به این نتیجه رسیدند که این دارو می تواند از چندین بیماری از جمله بیماری های قلبی – عروقی، آرتروز و آپنه خواب (مشکلات تنفسی هنگام خواب) جلوگیری کند و یا حتی درمان کند.

انتهای خبر

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img