spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارکارزار توییتری در هند برای بازپس گرفتن الماس کوه نور، جواهر تاج...

کارزار توییتری در هند برای بازپس گرفتن الماس کوه نور، جواهر تاج ملکه بریتانیا

به گزارش یورونیوز، کاربران توئیتر در هند پس از مرگ ملکه الیزابت دوم، خواستار بازگرداندن الماس کوه نور، جواهر تاج ملکه شدند.

کاربران زیادی با راه اندازی یک طوفان توئیتری با ترند کردن هشتک «کوه نور» خواستند الماس کوه نور که یکی از بزرگترین الماس های جهان است به هند باز گردد.

این الماس پس از دست به دست شدن در طی سالیان دراز در چندین کشور از جمله هند، مغولستان، افغانستان، ایران و بریتانیا سرانجام سر از تاج ملکه الیزابت دوم درآورد.

این الماس معروف در نزدیکی حیدرآباد هند استخراج شد. سپس توسط نادرشاه افشار به ایران برده شد. از آنجا به افغانستان رفت و بعد دوباره به هند بازگشت و سپس توسط یکی از مستشاران بریتانیایی از افغانستان خارج شد و در نهایت طی معاهده ای بین هند و بریتانیا تسلیم بریتانیا شد.

این الماس 105 قیراطی اکنون زینت بخش تاج ملکه فقید بریتانیا است و در حال حاضر مردم هند خواستار این سنگ گران قیمت شده اند و ادعا دارند این جواهر از کشورشان دزدیده شده است.

به جز این الماس کوه نور صدها سنگ قیمتی دیگر نیز به بریتانیا منتقل شد و بخشی از جواهرات دربار سلطنتی شدند. این جواهرات به جز ارزش مادی، ارزش فرهنگی و تاریخی و نمادین نیز دارند.

تاج مزین به این الماس در مراسم تاج گذاری بر سر کاملیا، همسر پادشاه چارلز سوم قرار خواهد گرفت.

انتهای خبر

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img