spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتتغذیهبرای کاهش احتمال حمله قلبی این صبحانه را کمتر مصرف کنید

برای کاهش احتمال حمله قلبی این صبحانه را کمتر مصرف کنید

به گفته دانشمندان صبحانه مهم ترین وعده غذایی انسان می باشد و شما می توانید با خوردن صبحانه احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید. البته این نکته که چه چیزی را برای خوردن صبحانه انتخاب می کنید نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

طبق پژوهش های انجام شده مصرف بیش از حد تخم مرغ می تواند شما را در معرض بیماری های قلبی قرار دهد. پژوهشگران توصیه می کنند که به جای مصرف تخم مرغ می توانید یک مشت آجیل مصرف کنید. این کار می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را تا 17 درصد کاهش دهد.

دانشمندان می گویند مغزهای گیاهی یا آووکادو جزو سالم ترین صبحانه ها می باشند. مصرف زیاد تخم مرغ نیز می تواند برای سلامتی انسان بسیار خطرناک باشد.

طبق بررسی هایی که در نشریه پزشکی بی ام سی منتشر شد مشخص شد که با حذف روزانه یک تخم مرغ از وعده های غذایی و جایگزینی آن با مقداری آجیل، خطر ابتلا به بیماری های قلبی تا 17 درصد و دیابت تا 18 درصد کاهش می یابد.

البته نمی توان گفت که حذف کامل تخم مرغ از رژیم غذایی کار درستی می تواند باشد.

بحث عوارضی که تخم مرغ می تواند برای سلامتی انسان به وجود بیاورد مدت هاست که ادامه دارد اما به گفته دانشمندان باید بررسی های بیشتری در این زمینه انجام شود تا به توان در این مورد به اطمینان کامل رسید.

مرکز آلمانی پژوهش دیابت نتایجی را از تحقیقات خود منتشر کرد که بر اساس آن مصرف 28 تا 50 گرم آجیل در روز به جای مصرف گوشت های فرآوری شده می تواند تا 27 درصد خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.

براساس گزارشات منتشر شده روزانه 460 نفر و سالانه 48 هزار نفر در بریتانیا به علت بیماری های قلبی و عروقی جان خود را از دست می دهند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img