spot_img
جمعه, فوریه 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتتغذیهچه رژیم غذایی برای سلامت قلب مناسب تر است؟

چه رژیم غذایی برای سلامت قلب مناسب تر است؟

پورتفولیو یک نوع رژیم غذایی است که کمتر کسی از وجود آن باخبر است. پورتفولیو به شما کمک می کند تا خطر ابتلا به سکته و بیماری های قلبی را تا حد زیادی کاهش دهید.

شاید تاکنون با خود فکر می کردید که تنها رژیم های غذایی که برای سلامت قلب مفید هستند رژیم های غذایی مدیترانه ای یا رژیم های کاهنده فشار خون هستند. اما حالا باید بدانید که رژیم غذایی پورتفولیو می تواند تا 14 درصد احتمال ابتلا به سکته و بیماری های قلبی را کاهش دهد.

رژیم غذایی پورتفولیو چیست؟

رژیم غذایی پورتفولیو رژیمی است که به بهبود تغذیه سالم قلب کمک بسیاری می کند. به گفته دکتر هیلی کرین، متخصص تغذیه این رژیم دارای استاندارد های لازم برای بهبود عملکرد قلب می باشد. این رژیم نمک و شکر بسیار کمی در خود دارد و دارای چربی ها و غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که بسیار شبیه به محصولات گیاهی یا آجیل ها می باشد.

رژیم غذایی پورتفولیو یک رژیم متناسب با سلامت قلب است که دارای مواد گیاهی سرشار است و در اوایل دهه 2000 میلادی معرفی شده است.

مهمترین نکته در رژیم غذایی پورتفولیو که باعث شده این رژیم از سایر رژیم های غذایی دیگر متمایز شود این است که رژیم پورتفولیو به جای محدود کردن مواد غذایی دیگر، تاکید بر اضافه کردن مواد غذایی جدید دارد.

دکتر کرین در این باره می گوید: رژیم پورتفولیو تاکید دارد که به جای محدود کردن برخی خوراکی ها در رژیم غذایی، از مواد غذایی که میزان کلسترول را در بدن کاهش می دهند استفاده شود. به طور مثال می توان از پروتئین های گیاهی، فیبر محلول، استرول های گیاهی و آجیل ها استفاده بیشتری کنید.

رژیم غذایی پورتفولیو حاوی چه موادی است؟

دکتر کرین می گوید برای استفاده از رژیم غذایی پورتفولیو باید مواد زیر را در داخل آن بگنجانید:

  • مصرف روزانه 42 گرم آجیل
  • مصرف روزانه 50 گرم پروتئین گیاهی مانند سویا، لوبیاف نخود و عدس
  • مصرف روزانه 20 گرم فیبر محلول موجود در سبزیجات، میوه ها و غلات
  • مصرف روزانه دو گرم فیتواسترول

محصولات گیاهی مثل کنجد، بادام، بادام زمینی، فندق، جوانه گندم و دانه کتان همگی دارای فیتواسترول هستند و شما می توانید برای رژیم غذایی خود از آنها کمک بگیرید.

رژیم پورتفولیو چگونه بر سلامت قلب تاثیر می گذارد؟

محققان با بررسی اطلاعات 73 هزار زن در سال های 1984 تا 2016 و اطلاعات 43 هزار مرد در سال های 1991 تا 2017 دریافتند که این افراد همگی به رژیم غذایی پورتفولیو در زندگی خود پایبند بودند و به همین علت بسیار کمتر از دیگران در معرض بیماری های قلبی و عروقی قرار گرفتند.

براساس این پژوهش ها رژیم غذایی پورتفولیو توانسته خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را تا 14 درصد کاهش دهد. افرادی که از این رژیم استفاده می کردند 14 درصد کمتر از دیگران به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا شده اند.

با مصرف گردو به جای پروتئین های حیوانی و همچنین مصرف آووکادو و مکمل های فیتوسترول می توانید به سلامت قلب خود کمک بسیاری بکنید.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img