spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهدانشیک شبانه روز همیشه 24 ساعت نیست!

یک شبانه روز همیشه 24 ساعت نیست!

شاید برایتان عجیب به نظر برسد که طول مدت یک شبانه روز کامل همیشه 24 ساعت نیست و می تواند با وقوع یک زلزله یا آتشفشان تغییر کند!

شاید ما تا به حال فکر با خود فکر می کردیم که یک شبانه روز کامل 24 ساعت است یعنی معادل 86 هزار و 400 ثانیه. اما باید بدانیم که این عدد و ارقام ثابت و همیشگی نیستند و می توانند در اثر وقوع یک زلزله یا آتشفشان تغییر کنند.

طول مدت یک شبانه روز در واقع مدت زمانی است که کره زمین یک دور کامل به دور خود می چرخد که این مدت می تواند با وقوع یک رخداد که از قبل پیش بینی نشده مانند وقوع زلزله ها یا آتشفشان ها دچار تغییر شود.

به گفته دانشمندان این تغییرات آنچنان محسوس نیستند و در حد چند میلی ثانیه متغیر هستند به همین علت تاکنون کسی متوجه آن نشده است. آن ها می گویند با اینکه این تغییرات زیاد نیستند و نمی شود آن را پیش بینی کرد اما اندازه گیری این اعداد برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

اولریش شرایبر، استاد دانشگاه فنی مونیخ آلمان می گوید که اندازه گیری و محاسبه مدت زمان شبانه روز از لحاظ نجومی دارای اهمیت زیادی می باشد. او تاکید دارد که با محاسبه دقیق این مدت زمان، بهتر می توان از وضعیت آب و هوایی و تغییرات اقلیمی باخبر شد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img