spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباروزیر داخله آلمان خطاب به طالبان: جایی در این کشور ندارید

وزیر داخله آلمان خطاب به طالبان: جایی در این کشور ندارید

روز شنبه نانسی فیزر، وزیر داخله آلمان پستی را در شبکه اجتماعی ایکس منتشر کرد که در آن نوشته بود: کسی حق ندارد که یک صحنه خطابه را در اختیار اسلامگرایان افراطی بگذارد. طالبان گروهی است که حقوق بشر را نقض می کند و آن را زیر پا می گذارد. آلمان از مهاجرانی که از ترس طالبان فرار می کنند محافظت خواهد کرد.

این ها بخشی از سخنان وزیر داخله آلمان خطاب به طالبان است. او همچنین در ادامه افزود که مقامات طالبان جایی در آلمان نخواهند داشت.

وزیر داخله آلمان پیشتر از حضور عبدالباری عمر، نماینده طالبان در یکی از مساجد بزرگ شهر کلن ابراز ناراحتی کرده بود. او گفته است که ادارات مسئول در آلمان باید پیگیر این قضیه باشند و آن را با دقت بررسی کنند.

فیزر در گفت و گو با روزنامه کولنر اشتات انسایگر گفت که ما از سفر طالبان به آلمان اطلاعی نداشته ایم. ما حضور طالبان در آلمان را به شدت محکوم می کنیم و به مقامات مسئول دستور می دهیم که در این مورد بررسی های بیشتری را انجام دهند.

وزیر داخله آلمان همچنین تاکید کرد که طالبان تا زمانی که نیمی از جمعیت افغانستان را نادیده می گیرد و اجازه حضور آنها به اجتماع را نمی دهد و همچنین با اعمال محدودیت ها بر زنان و دختران حقوق بشر را نقض می کند آلمان با این رژیم روابطش را عادی سازی نمی کند.

جمعی از سیاستمداران شهر کلن آلمان نیز حضور طالبان در این شهر و سخنرانی آنها را به شدت محکوم کردند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img