spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارترامپ می گوید اگر در انتخابات 2024 آمریکا برنده شود بگرام را...

ترامپ می گوید اگر در انتخابات 2024 آمریکا برنده شود بگرام را از طالبان پس می گیرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا ادعای جدیدی را مطرح کرده و گفته که اگر در انتخابات 2024 برنده شود با طالبان معامله می کند تا بگرام را از آنها پس بگیرد.

او می خواهد پایگاه هوایی بگرام را دوباره در اختیار بگیرد و با این کار بتواند چین را نیز تحت نظر بگیرد. در زمان ریاست دونالد ترامپ در آمریکا قراردادی میان او و طالبان صورت گرفت که بر اساس آن نیروهای آمریکا می بایست ظرف مدت 2 سال افغانستان را ترک کنند. اما او همچنان اصرار داشت که آمریکا تحت هیچ شرایطی نباید پایگاه بگرام را از دست بدهد.

به گفته دونالد ترامپ پایگاه بگرام با منطقه ای که چین موشک های هسته ای اش را می سازد تنها یک ساعت فاصله دارد که می تواند کمک بسیاری برای زیر نظر گرفتن چینی ها بکند. به گفته او این پایگاه مهم اکنون توسط آنها اشغال شده است.

ترامپ تاکید می کند که هدفش برای در اختیار گرفتن کنترل پایگاه بگرام، حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان نیست بلکه آنها فقط می خواهند تا با این کار چین را زیر نظر بگیرند.

ترامپ از اینکه این پایگاه مهم را که در موقعیت استراتژیکی قرار داشت از دست داده است بسیار ناراحت است و می گوید این پایگاه در منطقه ای قرار دارد که به راحتی می شود چین را تحت نظر بگیرند اما حالا دست خود همین چین افتاده است.

پیش از خروج نیروهای آمریکا از افغانستان در سال 2021، پایگاه هوایی بگرام بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان به حساب می آمد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img