spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهدانشتکنولوژیجلسه مدیران شرکت های بزرگ فناوری با سناتور های آمریکا در رابطه...

جلسه مدیران شرکت های بزرگ فناوری با سناتور های آمریکا در رابطه با هوش مصنوعی

روز چهارشنبه، مدیران شرکت های بزرگ فناوری از جمله ایلان ماسک، مارک زاکربرگ، سوندار پیجای و سم آلتمن جلسه ای با قانونگذاران آمریکا ترتیب دادند تا در مورد هوش مصنوعی و نحوه قانون گذاری آن بحث کنند.

قانون گذاران آمریکا در جستجوی راه هایی برای کاهش خطرات این فناوری هستند. هوش مصنوعی طی ماه های گذشته توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است که نه تنها در  این مدت کاربران زیادی به استفاده از آن روی آورده اند بلکه شرکت ها هم سرمایه گذاری هایی در این زمینه داشته اند.

به گزارش رویترز، در این جلسه که با حضور 60 سناتور برگزار شد، توافقی صورت گرفت که هوش مصنوعی را نیازمند تنظیم گری از سوی دولت می کند.

the-meeting-of-executives-of-large-technology-companies-with-us-senators-regarding-ai

در کنار این افراد، ایلان ماسک استفاده از رگولاتور را برای اطمینان بیشتر و  استفاده درست از هوش مصنوعی پیشنهاد کرد.

او می گوید:«برای ما مهم است که یک داور داشته باشیم، یک رگولاتور که باید اطمینان پیدا کند کارهایی که شرکت ها در این زمینه انجام می دهند ایمن و به نفع همه مردم است.»

ایلان ماسک می گوید، این جلسه خدمت به بشریت بوده است و ممکن است در آینده به عنوان یک جلسه بسیار مهم در تاریخ ثبت شود. او همچنین یادآور شد که در این جلسه هوش مصنوعی را به یک شمشیر دو لبه تشبیه کرده است.

the-meeting-of-executives-of-large-technology-companies-with-us-senators-regarding-ai

مارک زاکربرگ مدیر عامل متا نیز در این جلسه حضور داشت و صحبت هایی در این زمینه کرد:

«با یک فناوری نو ظهور روبرو هستیم. چیز های با ارزش زیادی وجود دارند که دولت مسئول متعادل سازی  آنهاست. این استاندارد ها باید توسط شرکت های آمریکایی تنظیم شوند؛ زیرا می توانند برای شکل دادن به این استاندارد ها با دولت همکاری داشته باشند.»

چاک شومر، سناتور آمریکایی می گوید با وجود تشکیل این جلسه راه های زیادی هنوز باقی مانده است:

«ما امروز به یکی از مهمترین مسائل نسل آینده پرداختیم که یک شروع عالی بود. با این وجود اما راه های زیادی باقی مانده است.»

یکی از دلایل برگزاری جلسه برای بی خطر بودن هوش مصنوعی، انتخابات آینده آمریکا است. در واقع قانون گذاران آمریکایی می خواهند با این کار از زیر ساخت ها در برابر حملات محافظت نمایند. به همین علت شومر اعلام کرده است که این قوانین باید تا قبل از شروع انتخابات 2024 آمریکا وضع شوند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img