spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارسراج الدین حقانی: جهان باید امارت اسلامی را به رسمیت بشناسد

سراج الدین حقانی: جهان باید امارت اسلامی را به رسمیت بشناسد

سراج الدین حقانی می گوید که جهانیان باید امارت اسلامی را به رسمیت بشناسند. او گفت که به جوامع بین المللی اطمینان می دهد که از خاک افغانستان بر علیه هیچ کشوری استفاده نمی شود و از طرفی حکومت ط-البان این آمادگی را دارد که روابط و مناسبات دیپلماتیک و اقتصادی با کشورهای جهان را آغاز کند.

او گفت که طبق قوانین بین المللی و سنت اسلامی و ملی باید افغانستان به رسمیت شناخته شود، ولی در صورتی که از به رسمیت شناختن امارت اسلامی خودداری شود، من به شهروندان افغانستان اطمینان می دهم که افغان ها بی غیرت و بی همت نیستند، ما 20 سال بدون هیچ گونه امکانات خارجی و با غیرت خود مبارزه کرده ایم و با زور بازوی خود به این مبارزه ادامه خواهیم داد.


بیشتر بخوانید:

زلمی خلیل‌زاد: ط-البان به سمت یک دولت ناکام پیش می‌رود


سرپرست وزارت داخله ط-البان به کشورهای جهان هشدار داد که به صلاح این کشورها است که با ط-البان روابط سیاسی برقرار کنند، چون ممکن است روزی به ما محتاج شوند و آن روز به کدام اصول به سمت ما می آیند و با ما صحبت می کنند.

این در حالی است که زلمی خلیل زاد با انتقاد از حکومت داری ط-البان و خودداری این گروه از تشکیل حکومت فراگیر گفته است که تاکنون بخش هایی از توافقنامه دوحه اجرا نشده است و حکومت ط-البان به یک دولت ناکام پیش می رود. خلیل زاد همچنین از سیاست ط-البان درمورد آموزش دختران انتقاد کرد.

جامعه جهانی تاکنون تمایلی برای به رسمیت شناختن گروه ط-البان نشان نداده اند و ط-البان را به نقض حقوق بشر مخصوصا حقوق زنان متهم کرده و از عدم تشکیل حکومت فراگیر در افغانستان انتقاد کرده اند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img