spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارسخنگوی جبهه مقاومت ملی: سرپرست وزارت دفاع ط-البان با ناامیدی بغلان را...

سخنگوی جبهه مقاومت ملی: سرپرست وزارت دفاع ط-البان با ناامیدی بغلان را ترک کرد

صبغت الله احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت ملی امروز دوشنبه 27 سرطان در توییتر خود اعلام کرد که ملا یعقوب، سرپرست وزارت دفاع ط-البان که رهبری جنگ با جبهه مقاومت ملی را به عهده داشت، با شکست سختی مواجه شد و بغلان را ترک کرد.

احمدی در توییتی نوشت که حملات این روزهای ط-البان بر مواضع جبهه مقاومت ملی در اندراب شکست خورد و 17 نفر از نیروهای ط-البان کشته شدند. ملا یعقوب، سرپرست وزارت دفاع ط-البان که رهبری این حملات را به عهده داشت با ناامیدی بغلان را به مقصد کابل ترک کرد.


بیشتر بخوانید:

سفر سرپرست وزارت دفاع ط-البان به اندراب بغلان برای مدیریت جنگ


احمدی ادامه داد که در روزهای اخیر در بغلان و پنجشیر، بر نیروهای ط-البان خسارات و تلفات زیادی وارد شد و آنها روحیه خود را در برابر سربازان جبهه مقاومت ملی از دست داده اند.

حدود یک هفته گذشته ط-البان برای حمله همه جانبه به جبهه مقاومت ملی صدها جنگجوی مسلح به بغلان و پنجشیر اعزام کردند و ملا یعقوب، وزیر دفاع ط-البان رهبری این حملات را شخصا به عهده گرفت.

از طرفی جبهه آزادی افغانستان روز یکشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد که در منطقه قاسان اندراب حملات نیروهای ط-البان را دفع کرده و تلفات زیادی بر گروه ط-البان وارد کرده اند. به گفته جبهه آزادی، فرماندهی جنگ در این منطقه را نیز قاری فصیح الدین فطرت، رئیس ستاد ارتش ط-البان به عهده داشته است.

درگیری ها در بغلان و پنجشیر همچنان ادامه دارد و گزارش دقیقی از شمار تلفات طرف های درگیر در دست نیست. هر چند جبهه آزادی و جبهه مقاومت ملی از موفقیت خود در جنگ خبر می دهند اما ط-البان تاکنون در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img