spot_img
جمعه, فوریه 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهفرهنگ و هنرسینمامعرفی فیلم اوپنهایمر

معرفی فیلم اوپنهایمر

فیلم اوپنهایمر به کارگردانی کریستوفر نولان به افتخار پدر بمب اتم رابرت اوپنهایمر نام گذاری شده است. این فیلم از نوزدهم ژوئیه اکران شده است.

این فیلم ۳ ساعته تاریخی پروژه منهتن را به نمایش می گذارد که در زمان جنگ جهانی دوم انجام شد. رابرت اوپنهایمر مدیر علمی این پروژه بود که در این فیلم کیلین مورفی در نقش اوپنهایمر هنرنمایی می کند.

تاکنون این فیلم با استقبال گسترده ای روبرو شده است. که طبق امار ۹۴ درصد از نقدها مثبت بوده است. از نظر منتقدان این فیلم دارای ضرباهنگی بی رحمانه و خشن و جزئیاتی جنون آمیز است و باعث می شود بینندگان در مقابل آن میخکوب شوند و نتوانند چشم از آن بردارند.

برای ساخت فیلم اوپنهایمر ۱۰۰ میلیون دلار هزینه شده است. این فیلم پروژه محرمانه و مخوف ساخت بمب اتم در طول جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۲ را که با همکاری ۵ هزار محقق و دانشمند در لوس آلاموس در نیومکزیکو را به نمایش گذاشته است.

صحنه انفجار بمب اتم به طور عملی و واقعی

شاهکار این فیلم ساخت صحنه نخستین آزمایش سلاح هسته ای به طور واقعی و عملی است. در این فیلم کریستوفر نولان از جلوه های ویژه استفاده نکرده است.

او معتقد است که خلق چنین لحظاتی به طور واقعی برای ببیندگان باورپذیرتر است. او تصمیم گرفت یک بمب واقعی را منفجر کند تا وحشت حقیقی و عذاب حاصل از آزمایش هسته ای ترنتیتی را به تصویر بکشد. نولان و همکارانش این بمب را در صحرای خورنادا دل موئرتو در نیومکزیکو منفجر کردند.

سازندگان این فیلم برای ضبط صحنه های خاص و منحصر به فرد به کمک فناوری آیمکس دست به ابداع تکنیک های جدیدی زدند و دوربین های جدید و مخصوصی نیز ساختند. حلقه ایمکس این فیلم ۱۸ کیلومتر طول و ۲۷۲ کیلو وزن دارد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img