spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارصدای دادخواهی معترضان به نسل کشی هزاره ها به پارلمان بریتانیا رسید

صدای دادخواهی معترضان به نسل کشی هزاره ها به پارلمان بریتانیا رسید

به دنبال اعتراضات پی در پی معتراضان به نسل کشی هزاره ها، صدای دادخواهی آنها به پارلمان بریتانیا رسید. لیز تراس نخست وزیر بریتانیا از وزارت خارجه این کشور خواست تا با شماری از نمایندگان این معترضان دیدار کرده و به این مسئله رسیدگی کند.

آنتونی برون، یکی از نمایندگان پارلمان بریتانیا روز چهارشنبه 12 اکتبر در جلسه ای به لیز تراس نخست وزیر بریتانیا گفت که بیرون از پارلمان هزاره های افغانستان گردهمایی کرده و خواستار حمایت از هزاره و توقف کشتار آنها شده اند.


بیشتر بخوانید:

سازمان حمایت از کودکان هشدار داد که افغانستان در آستانه فاجعه سلامت روان قرار دارد

وزیر تجارت نیوزلند خواستار اقدام فوری سازمان ملل برای توقف نسل کشی هزاره ها شد


برون که قبلا با خدیجه زرگر یکی از اعضای شورای هزاره بریتانیا گفتگو کرده بود به نخست وزیر گفت که با هماهنگی وزرا به خواسته های هزاره ها توجه کنند و با نمایندگان آنها دیدار کنند.

لیز تراس نیز به خواسته این عضو پارلمان پاسخ داد و گفت که وضعیت هزاره ها شدیدا نگران کننده است و از وضعیت زنان افغانستان نیز اظهار تاسف کرد. او از وزیر امور خارجه بریتانیا خواست که با نمایندگان معترضان به کشتار هزاره ها ملاقات کنند.

پل بریستو، یکی دیگر از اعضای پارلمان بریتانیا نیز در گردهمایی معترضان مقابل پارلمان حاضر شد و گفت که قصد دارد برای توقف کشتار هزاره ها کارزاری راه اندازی کند و به معترضان قول داد تا زمانی که صدایشان شنیده نشود و نتیجه نگیرند دست از همکاری و تلاش برنمی دارد.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img