spot_img
جمعه, فوریه 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباراخراج دختران هزاره از خوابگاه و دانشگاه های کابل و بلخ

اخراج دختران هزاره از خوابگاه و دانشگاه های کابل و بلخ

خوابگاه دختران دانشگاه کابل که توسط ط-البان اداره می شود اخیرا اخراج دختران هزاره را روی دست گرفته. تاکنون سیزده دختر هزاره از این خوابگاه اخراج شده و به دنبال آن از دانشگاه نیز بدون هیچ دلیلی اخراج شده اند.

برخی منابع گفته اند که خوابگاه دانشگاه کابل لیست 80 نفری آماده کرده اند و از چند روز به این سو یکی یکی دختران این لیست را که هزاره هستند را اخراج می کنند.

دلیل اخراج آنها مشخص نیست و کسی تابحال پاسخگو نبوده است. این در حالی است که دانشگاه در صورتی می تواند دانشجو را اخراج کند که دلایل کافی و جدی داشته باشد و حتما نامه رسمی مبنی بر اخراج دانشجو و علت آن صادر شود.

دختران هزاره طی ماه های اخیر به خاطر شرکت در مراسم مذهبی و اعتراض به نسل کشی هزاره ها چندین مرتبه با مدیریت خوابگاه به مشکل برخورده اند و درگیر شده اند. تعدادی از این دختران نیز در خوابگاه مسموم شده بودند. این مسمومیت زمانی رخ داد که دانشجویان هزاره دانشگاه کابل تصمیم داشتند به خاطر کشتار دانش آموزان آموزشگاه کاج دست به اعتراض بزنند.

پس از به قدرت رسیدن ط-البان، این گروه مدیریت خوابگاه دختران دانشگاه کابل را به عضو خانواده یکی از نیروهای خود به نام ملاله محمدی واگذار کرد.

اکثر دانشجویان دانشگاه کابل را دختران هزاره تشکیل می دهد. این دختران افرادی هستند که از طریق آزمون کانکور وارد دانشگاه کابل شده اند.

برخی منابع خبر داده اند که تعدادی از دختران هزاره در خوابگاه دانشگاه بلخ نیز اخراج شده اند. این دختران در تجمعات اعتراضی علیه کشتار هزاره ها شرکت کرده بودند و از سوی نیروهای ط-البان سرکوب شدند.

انتهای خبر

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img