spot_img
جمعه, فوریه 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباروزارت خارجه بریتانیا از شهروندان کشورش خواست به افغانستان سفر نکنند

وزارت خارجه بریتانیا از شهروندان کشورش خواست به افغانستان سفر نکنند

وزارت خارجه بریتانیا به شهروندان کشورش هشدار داد به علت متزلزل بودن وضعیت امنیتی افغانستان و افزایش احتمال خطر حمله های تروریستی به افغانستان سفر نکنند.

در اطلاعیه ای که وزارت خارجه بریتانیا روز پنجشنبه اول سرطان در وبسایت خود منتشر کرد اعلام شده که وضعیت امنیتی فعلی افغانستان به شدت متزلزل است. احتمال حملات تروریستی در افغانستان، از جمله در اطراف فرودگاه، داخل یا اطراف اماکن مذهبی بسیار زیاد است.

در این اطلاعیه هشدار داده شده که در حال حاضر سفر در تمام نقاط افغانستان خطرناک است و احتمالا گذرگاه های مرزی بسته شوند.

وزارت خارجه بریتانیا همچنین بیان کرده که در داخل افغانستان هیچ نوع خدمات کنسولی انجام نمی شود. در این صورت اگر شهروندان به افغانستان سفر کنند این وزارتخانه هیچگونه خدماتی به آنها ارائه نمی دهد.

در ادامه اطلاعیه آمده است که چنانچه بر خلاف این توصیه ها عمل کردید و وارد افغانستان شدید، مشخصات خود را مخفی نگه دارید، هوشیار باشید و از شرکت در تجمع ها، مکان های عمومی و مراسم مذهبی اجتناب کنید و با احتیاط رفت و آمد کنید.

مورد دیگری که اخطار داده شده خطر بازداشت شهروندان بریتانیایی در افغانستان است و ممکن است حتی دولت بریتانیا از این بازداشت ها بی خبر بمانند. و اینکه ممکن است بازداشت شدگان موفق به تماس با نزدیکانشان را نداشته باشند.

در اطلاعیه مذکور شماره تماس های نمایندگان دیپلماتیک و کنسولگری بریتانیا در کشورهای همسایه افغانستان اضافه شده تا شهروندان در صورت بروز مشکل بتوانند ارتباط برقرار کنند و کمک بگیرند. همچنین شماره تماسی برای شهروندان افغانستان که با خطر جدی روبرو می شوند وجود دارد تا در صورت لزوم برایشان ویزای فوری صادر شود.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img