spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباربه درخواست حزب عدالت روسیه مخالفان طالبان در یک نشست در مسکو...

به درخواست حزب عدالت روسیه مخالفان طالبان در یک نشست در مسکو حضور پیدا می کنند

حزب عدالت روسیه از مخالفان طالبان دعوت کرد تا در یک نشست که قرار است به زودی در مسکو برگزار شود حضور یابند. حزب عدالت روسیه از متحدان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور به شمار می رود و قرار است با مخالفان طالبان در مسکو دیدار و گفتگویی داشته باشند

گفته می شود که در این نشست قرار است تا درباره موضوعاتی از جمله حقوق بشر، تشکیل دولت فراگیر، تهدیدات تروریست ها و مبارزه با مواد مخدر صحبت شود.

این نشست تحت عنوان «افغانستان میان گذشته و آینده» قرار است تا روز پنجشنبه 2 قوس در مسکو برگزار شود. این نشست قرار است با حضور رهبران جبهه مقاومت ملی افغانستان و شورای مقاومت برای نجات افغانستان به عنوان گروه های مخالف طالبان برگزار شود.

در این نشست از حامد کرزی، رئیس جمهور سابق افغانستان و عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز دعوت شده است.

به گفته برخی منابع حامد کرزی روز چهارشنبه دیداری با دیمیتری ژیرنوف، سفیر روسیه در کابل داشته و با آن در مورد مسائل دانشجویانی که می خواهند در روسیه مشغول به تحصیل شوند صحبت کرده است.

در لیست دعوت شدگان به این جلسه نام های احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی، عطامحمد نور و صلاح الدین ربانی، از رهبران حزب جمعیت، عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی، محمد محقق، رهبر حزب و وحدت و دیگر رهبران و فعالان سیاسی افغانستان به چشم می خورد.

براساس گزارشات عبدالرشید دوستم، عطامحمد نور و صلاح الدین ربانی در این جلسه شرکت نخواهند کرد اما گفته می شود که محمد محقق، رهبر حزب و وحدت قصد دارد تا به همراه دیگر فعالان سیاسی در این جلسه حضور یابد.

به گفته یکی از منابع عبدالرشید دوستم در این جلسه به جای خود قصد دارد تا دخترش راحله دوستم را در این جلسه بفرستد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img