spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباریک روزنامه هندی: دختران مقامات ط-البان در خارج از افغانستان تحصیل می...

یک روزنامه هندی: دختران مقامات ط-البان در خارج از افغانستان تحصیل می کنند

به گزارش یک روزنامه هندی، درحالی که بیش از 22 نفر از رهبران ارشد گروه ط-البان دختران خود را به خارج از کشور و به مکاتب کراچی، پیشاور و دوحه می فرستند، اما مانع از بازگشایی مکاتب دخترانه در افغانستان می شوند.

روزنامه پرینت نوشته است که دختر سهیل شاهین یکی از اعضای  تیم فوتبال مکتب اش بوده است.

قلندر عباد، وزیر صحت ط-البان، شیر محمد عباس استانکزی، معاون وزیر خارجه و سهیل شاهین از افرادی هستند که ط-البان از آنها به عنوان نمایندگان افغانستان در سازمان ملل نام برده است.

به گفته یک منبع آگاه، پسر سهیل شاهین به همراه دو دخترش در مکاتب دوحه، شهری که دفتر سیاسی ط-البان نیز در آنجا قرار دارد مشغول به تحصیل هستند. این منبع همچنین گفته است که دختر ارشد سهیل شاهین یکی از اعضای تیم فوتبال مکتب اش بوده است.

منابع می گویند که قلندر عباد شرایط لازم برای آموزش مکتب و دانشکده پزشکی دخترش را محیا کرده بود و دختر او درحال حاضر به عنوان داکتر در اسلام آباد مشغول به کار است.

منابع افزودند که دختر عباس استانکزی فارغ التحصیل یکی از مکاتب معروف دوحه است که دانشکده طب را نیز در این شهر به اتمام رسانده است.

روزنامه پرینت می گوید که با وجود تلاش هایی که انجام داده است اما موفق به دریافت پاسخ از سوی سخنگوی ط-البان نشده است.

از زمان تعطیلی مکاتب دخترانه افغانستان 208 روز می گذرد. زمانی که گروه ط-البان در ماه اگست پارسال در افغانستان به قدرت رسید، رهبران این گروه بارها قول بازگشایی مکاتب دخترانه را دادند، اما ساعاتی پس از بازگشایی در روز 3 فروردین سال جدید، نظر خود را عوض کردند و اجازه ورود دانش آموزان به مکاتب را ندادند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img