spot_img
چهارشنبه, اکتبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارنگرانی مردم از گشت زنی هواپیماهای بی سرنشین در آسمان افغانستان

نگرانی مردم از گشت زنی هواپیماهای بی سرنشین در آسمان افغانستان

شهروندان افغانستان در چندین ولایت خبر دادند که هواپیماهای بی سرنشین در آسمان کشور گشت زنی می کنند و تعداد این هواپیماها رو به افزایش است.

به گزارش طلوع نیوز، تعدادی از شهروندان از گشت زنی هواپیماهای بی سرنشین در آسمان بعضی ولایات همچون کابل، کندهار و خوست ابراز نگرانی کرده اند.

مشخص نیست این هواپیماها از طرف کدام کشور بر آسمان افغانستان در حال پرواز هستند و چه هدفی دارند.

این مسئله تا حدی باشندگان خوست را نگران کرده که روز دوشنبه در این مورد دست به اعتراض زدند.  گشت زنی این هواپیماها شدیداً باعث تشویش مردم و ایجاد حس ناامنی و هراس در آنها شده است.

یکی از شهروندان خوست به نام شریف الله می گوید که این تشویش در میان همه مردم به وجود آمده و از امارت اسلامی خواستند به این مسئله رسیدگی کنند.

امارت اسلامی تاکنون پیگیر این موضوع نشده جز اینکه می گوید افغانستان برای هیچ کشوری تهدید به حساب نمی آید و دیگر کشورها هم نباید حریم زمینی و هوایی افغانستان را نقض کنند.

باشندگان کندهار نیز از حضور هواپیماهای بی سرنشین در این ولایت خبر داده اند.

به گفته اسدالله ندیم، کارشناس مسائل نظامی می گوید، احتمالاً این هواپیماها مربوط به کشورهای همسایه باشد یا یکی از کشورهای غربی، اما مسئله مهم این است که این موضوع نشان دهنده این است که کشور ما بی صاحب است.

یکی از منابع فعال در بخش عملیات میدان هوایی کابل نیز این مسئله را تأیید کرده است و گفته که گاهی هواپیماهای بی سرنشین را روی صفحه رادار میدان هوایی کابل مشاهده کرده. این هواپیماها در ارتفاع بالای 35 هزار فوت گشت زنی می کنند. ولی در مورد اینکه این هواپیماها از کدام کشور هستند و با چه هدفی وارد آسمان افغانستان شده اند معلوم نیست.

انتهای پیام

به صفحه فسبوک ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img