spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارآمُر-۱۸ داروی اسرائیلی ویروس کرونا در مرحله دوم آزمایشی به موفقیت صددرصدی...

آمُر-۱۸ داروی اسرائیلی ویروس کرونا در مرحله دوم آزمایشی به موفقیت صددرصدی رسید.

آمُر-۱۸ داروی ضد ویروس کرونا ساخت شرکت زیست‌فناوری اسرائیلی «آمورفیکال» است که بر کلیه ویروس‌ های خانوادۀ کرونا، از جمله سویه‌های مختلف سارس-کو-۲ اثربخش است. این دارو در مرحله دوم آزمایش‌های بالینی به موفقیت صددرصدی رسیده است.

در این مرحله از کارآزمایی بالینی ۱۸ بیمار که با علائم متوسط یا شدید بیماری کووید – ۱۹ در بیمارستان بستری شده‌ بودند بعد از دریافت این داروی کرونا بهبود یافته و طی چند روز مرخص شده‌اند.

این در حالی است که از بین ۱۹ بیماری که دارونما را دریافت کرده‌بودند، ۶ نفرشان به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شدند و ۲ نفر از آنها جان باختند.

طبق گفتۀ دکتر نشاط ابوصالح، یکی از پزشکان متخصص ناظر بر این کارآزمایی بالینی: «با توجه به بهبودی بیماران تحت درمان با این دارو در مدت چند روز و مرخص شدنشان از بیمارستان، این آزمایش به موفقیت صددرصدی بود.»

آمُر-۱۸ چگونه عمل می‌کند؟

در این دارو از کربنات کلسیم آمورف (Amorphous Calcium Carbonate/ ACC) به عنوان مادۀ اصلی استفاده شده است. این ترکیب با تغییر pH اسیدی در اطراف سلول‌ها، بر توانایی ویروس کرونا برای نفوذ به سلول و تکثیر آن اثر گذاشته از گسترش ویروس در بدن جلوگیری می‌کند. در نتیجه مانع از وخامت حال بیماران می‌شود. این دارو به دو صورت خوراکی و استنشاقی برای بیماران مبتلا تجویز می‌شود.

یوسی بن، مدیرعامل شرکت آمورفیکال می‌گوید: «نتایج این کارآزمایی برای مبتلایان به کرونا در اسرائیل و سراسر جهان نوعی امید واقعی به حساب می‌آید و ما را هیجان زده کرده و نوعی دلگرمی در این روزهای اوج گیری موج پنجم و نوع اومیکرون است.»

به گفتۀ او آمُر-۱۸ ضد التهاب، ایمن و مؤثر است و استفاده از آن آسان است. همچنین این دارو علیه همۀ خانواده ویروس‌های کرونا اثربخش است.

البته مرحله گسترده‌تر کارآزمایی بالینی آمُر-۱۸ درحال حاضر در مرکز پزشکی زیو و ۳ بیمارستان دیگر در کشور اسرائیل در حال اجرا است.

آمُر-۱۸در کشورهای دیگر از جمله برزیل و کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز آزمایش می‌شود و به کارآزمایی بالینی ملحق خواهند شد.

انتهای پیام

همچنین بخوانید:
spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img