spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارکوچ اجباری ساکنان جوزجان به بهانه آتش سوزی خانه‌ها توسط جن ها...

کوچ اجباری ساکنان جوزجان به بهانه آتش سوزی خانه‌ها توسط جن ها و عذاب الهی

مدت 20 روز است که در قریه مردیان بالا در ولسوالی فیض آباد ولایت جوزجان آتش سوزی مرموز بیش از 200 خانه، خسارات مالی زیادی در پی داشته و باعث رعب و وحشت ساکنان شده است.

این آتش سوزی ها باعث شده تا هزاران نفر از ساکنان این قریه از خانه و زندگی شان کوچ کنند و به شهرهای اطراف آواره شوند.

ط-البان علت این آتش سوزی ها را ذخیره های نفت و گاز در این قریه می دانند ولی ساکنان محل و ط-البان محلی نظر دیگری دارند. به گفته ط-البان محلی این آتش سوزی ها عذاب الهی است و جن ها خانه ها را به آتش می کشند. ولی باشندگان منطقه می گویند که این آتش سوزی ها نه از سوی جن ها بلکه از سوی ط-البان است تا مردم محل را وادار به کوچ اجباری کنند.

به گفته یکی از باشندگان قریه مردیان بالا، ملاهای ط-البان بر سر منبرهای مساجد رفته و با ادعای اینکه این آتش سوزی ها در نتیجه خشم و عذاب الهی است و آتش سوزی کار جن ها است، باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مردم شده اند. این باشنده محلی گفته که تبلیغات ملاها در صف نماز جماعت و از پشت بلندگوهای مساجد مردم را ترسانده و آنها را با این کار مجبور به فرار و تخلیه روستا کرده اند.

او همچنین گفته که برخی مردم از توطئه ط-البان برای کوچ اجباری آنها اطلاع دارند اما به خاطر تهدیداتی که از سوی ماموران ط-البان وجود دارد، جرات نمی کنند در نسبت به این موضوع اعتراض کنند.

این در حالی است که چندی پیش ماموران ط-البان از ساکنان این روستا خواسته بودند تا قریه را تخلیه کنند. ط-البان تلاش داشتند تا باشندگان اوزبیک و ترکمن را از این روستا اخراج کنند و کوچی ها و خانواده های سربازان ط-البان را در این منطقه منتقل کنند.

این آتش سوزی ها زمانی شروع شد که مردم به خواسته ط-البان مبنی بر ترک محل زندگی شان توجهی نکردند. تا اینکه به گزارش خبرگزاری باختر که وابسته با حکومت ط-البان است، والی جوزجان در خطبه نماز جمعه اعلام کرد که این آتش سوزی ها به علت عذاب الهی و حضور جن ها در منطقه است. والی جوزجان ادعا کرد که این مسئله را علمای دینی با رجوع به کتاب های مقدس تأیید می کنند. والی جوزجان از علما و ساکنان محل خواست تا با دعا و ختم قرآن کریم این آتش سوزی ها را مهار کنند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img