spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهدانشتکنولوژیگوگل از کاربران خواست که فوراً مرورگر کروم را آپدیت کنند تا...

گوگل از کاربران خواست که فوراً مرورگر کروم را آپدیت کنند تا از آسیب پذیری روز صفر در امان باشند

گوگل با انتشار آخرین آپدیت برای کروم از کاربران خواست که هر چه زودتر مرورگر کروم را بروزرسانی کنند تا از خطر آسیب پذیری روز صفر در امان باشند.

آسیب پذیری روز صفر باعث می شود تا کاربران زیادی دچار دردسر شوند. اکنون که این مشکل به سراغ مرورگر کروم آمده، گوگل دست به کار شده و با انتشار یک آپدیت از کاربران خواسته تا آن را دریافت کرده و از این خطر در امان باشند.

آسیب پذیری که گوگل در مورد آن هشدار داده است CVE-2022-3723 است و بر اساس آخرین گزارش ها شرکت امنیتی آواست آن را شناسایی کرده است.

CVE-2022-3723 در حالی که برنامه ای از نوعی خاصی از Base Type برای دسترسی به منابع استفاده می کند، می تواند با استفاده از این فرصت به جستجوی دسترسی به این منابع کرده و سیستم را گیج کرده و با ارور مواجه کند. در این صورت برنامه های مشکوک به حافظه سیستم نفوذ می کنند.

این آسیب پذیری می تواند به مهاجمان این اجازه را بدهد تا به سیستم های کاربران حمله کرده و اطلاعات حساس آنها را به سرقت ببرند. قبلا هکرها با استفاده از این نوع آسیب پذیری ها در ادوبی فلش و موزیلا سوء استفاده کرده بودند و اکنون کروم را هدف قرار داده اند.

فورا گوگل کروم خود را آپدیت کنید

گوگل بلافاصله بعد از گزارش این مسئله دست به کار شد و با آپدیت کروم مشکل را حل کرد. کاربران کافی است نسخه گوگل کروم خود را بروزرسانی کنند. البته کروم به طور خودکار نیز آپدیت می شود ولی می توانید با آپدیت دستی و نصب نسخه 107.0.5304.87/88 به اطمینان و امنیت برسید.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img