spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتپزشکیسازمان بهداشت جهانی: احتمال همه‌گیری آبله میمون بسیار کم است

سازمان بهداشت جهانی: احتمال همه‌گیری آبله میمون بسیار کم است

یک کارشناس ارشد بیماری آبله میمون در سازمان بهداشت جهانی گفته که با اینکه صدها مورد ابتلا به بیماری آبله میمون تا به حال گزارش شده است اما امکان اینکه این بیماری همه گیر شود بسیار کم است.

درعین حال او اضافه کرد که تاکنون در مورد این بیماری سوالات مبهم زیادی وجود دارد. هنوز اطلاعاتی درباره چگونگی گسترش آن در دست نیست. یا اینکه تعلیق واکسیناسیون جمعی آبله از سال ها پیش ممکن است باعث افزایش سرعت انتقال آن شود یا خیر؟

به گزارش آسوشیتدپرس، دکتر روزاموند لویس از سازمان بهداشت جهان، در جلسه ای که در روز دوشنبه سی ام مه داشته گفت که یک نکته در مورد این بیماری قابل توجه است و آن ابتلای مردان همجنس گرا، دوجنس گرا یا مردهایی است که به جنس خود وارد رابطه جنسی می شوند. به گفته او دانشمندان باید در مورد این مسئله تحقیق و بررسی کنند.

با این حال او هشدار داده است که همه افراد بدون توجه به این مسئله در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

سازمان بهداشت جهانی گزارش داده است که تاکنون در 23 کشور که قبلا این بیماری در آنها دیده نشده بود، بیشتر از 250 مورد مبتلا گزارش شده است.


بیشتر بخوانید:

شناسایی بیش از 80 مورد ابتلا به بیماری آبله میمون در 12 کشور جهان


به گفته لوئیس مشخص نیست که آبله میمون از راه رابطه جنسی انتقال می یابد، یا فقط از طریق تماس نزدیک بین کسانی که فعالیت جنسی دارند ولی به هر حال از نظر او تهدید عمومی این بیماری بسیار کم است.

او اضافه کرد که این بیماری با تماس فیزیکی نزدیک با مورد مبتلا به آبله میمون، لباس یا ملحفه و وسایل شخصی سرایت می کند.

لوئس این هشدار را هم داده که در بین بیماران فعلی، تعداد بیماران با ضایعات سطحی تر، که اکثراً در ناحیه تناسلی متمرکز شده است و تشخیص آن تقریبا غیرممکن است بیشتر از موارد قبلی است.

بیشتر موارد مبتلا به آبله میمون، علائمی مانند تب، بدن درد، لرز و ضعف دارند. بثورات و ضایعات در صورت و دست ها در بیماری های جدی تر دیده می شود.

تاکنون هیچ مورد مرگ در اثر ابتلا به آبله میمون گزارش نشده است.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img