spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهدانشتکنولوژیبرترین برندهای فناوری در سال 2023؛ اپل همچنان در صدر

برترین برندهای فناوری در سال 2023؛ اپل همچنان در صدر

اینتربرند لیست 100 برند برتر حوزه فناوری در سال 2023 را منتشر کرد که براساس آن اپل برای یازدهمین سال متوالی در رتبه اول قرار دارد.

از نظر اینتربرند اپل، مایکروسافت، آمازون، گوگل و سامسونگ پنج برند برتر فناوری در سال 2023 هستند. طبق گزارش اینتربرند، 100 برند برتر جهان به دلیل نداشتن ذهنیت رشد، رهبری ضعیف و پیش بینی های ضعیف در بازار نسبت به سال قبل با کاهش رشد قابل توجهی روبرو شده اند.

بررسی های انجام شده در 20 سال گذشته نشان می دهد که برندهایی که تنوع بیشتری در محصولات خود داشته اند رشد بیشتری نسبت به دیگر برندها داشته اند. در واقع اینتربرند تنوع کم محصولات را دلیل کاهش رشد در برخی از این برندها می داند.

10 برند برتر فناوری در سال 2023 به شرح زیر است:

  1. اپل
  2. مایکروسافت
  3. آمازون
  4. گوگل
  5. سامسونگ
  6. تویوتا
  7. مرسدس بنز
  8. کوکاکولا
  9. نایک
  10. ب ام و

علت موفقیت این برندها چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کرده بودیم تنوع زیاد در این برندها باعث شده است که تمام مشتریان بتوانند نیازهایشان را برطرف کنند به همین دلیل این برندها در صدر جدول این لیست قرار گرفته اند. همچنین گفته می شود که آنها نیمی از کل ارزش این شاخص را در اختیار دارند. طبق گزارش ها، شرکت هایی که در چند بخش مختلف فعالیت داشته اند توانسته اند تا رشد بیشتری داشته باشند و به ثبات بیشتری دست پیدا کنند. این شرکت ها سود بیشتری داشته اند و ارزش برند آنها نیز روز به روز بیشتر می شود.

اپل توانسته برای یازدهمین سال متوالی در رتبه اول قرار بگیرد. بسیاری از افراد تنوع بالای این شرکت را دلیل موفقیتش می دانند. قبل از اپل این کوکاکولا بود که توانسته بود در سال 2013 در رتبه اول این لیست قرار بگیرد.

در ادامه 100 برند برتر فناوری در سال 2023 از نگاه اینتربرند را می بینید:

همانطور که مشاهده می کنید سامسونگ امسال هم توانسته است تا نام خود را در بین 5 برند برتر جهان حفظ کند. این چهارمین سال متوالی است که سامسونگ در بین 5 برند برتر جهان قرار می گیرد. ارزش سامسونگ نسبت به سال پیش 4 درصد افزایش یافته و به 91.4 میلیارد دلار در سال 2023 رسیده است.

برندهای هوآوی و شیائومی نیز به ترتیب در رده های 93 و 87 این لیست قرار گرفتند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img