spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباروزارت دفاع ط-البان: 90 درصد کار برای ایجاد ارتش جدید در افغانستان...

وزارت دفاع ط-البان: 90 درصد کار برای ایجاد ارتش جدید در افغانستان تکمیل شده است

به گفته وزارت دفاع ط-البان، 90 درصد کار برای ایجاد ارتش جدید در افغانستان تکمیل شده است و بیش از 30 هزار نفر نیز تثبیت رتبه شده اند.
سخنگوی وزارت دفاع ط-البان می گوید که یکی از معیارهای اصلی برای جذب نیرو در ارتش جدید، داشتن سابقه نظامی در امارت اسلامی است.
از طرفی هم طبق دستور دیگری از این وزارت، از این به بعد سربازان ارتش در مناطق نظامی از موبایل های هوشمند استفاده نمی توانند.

بعد از انتشار گزارش ها درمورد تشکیل یک ارتش 110 هزار نفری از سوی ط-البان، سخنگوی وزارت دفاع این گروه گفته است که 90 درصد کار برای ایجاد این ارتش تکمیل شده است.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع ط-البان، مهم ترین معیار برای جذب نیرو، داشتن سابقه نظامی است، کسانی که در 20 سال جهاد با ما همراه بودند.
او افزود که درحال حاضر بیش از 30 هزار نفر تثبیت رتبه شده اند.
عنایت الله خوارزمی، سخنگوی وزارت دفاع ط-البان: تاکنون تعداد زیادی تثبیت رتبه شده اند، انشاالله که به زودی مردم افغانستان شاهد یک اردوی قدرتمند خواهند بود که توانایی دفاع از خاک و کشور را داشته باشند.

با این حال، برخی از کارشناسان مسائل نظامی، تاکید می کنند که ارتش جدید باید بر اساس معیار ایجاد شود.
صادق شینواری، کارشناس مسائل نظامی می گوید که تشکیل اردوی ملی در افغانستان نباید بر اساس داشتن سابق جهادی باشد، باید میزان رضایت تمام اقوام و سربازان آموزش دیده حکومت سابق نیز در نظر گرفته شود.
در 20 سال اخیر آموزش های نظامی ارتش افغانستان، یکی از پر هزینه ترین بخش ها بوده است اما پس از سقوط حکومت پیشین، ارتش 350 هزار نفری افغانستان از هم پاشید.
انتهای پیام

به صفحه فیسبوک ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img