spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارجو بایدن، رئیس جمهور آمریکا کشته شدن رهبر القاعده را در کابل...

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا کشته شدن رهبر القاعده را در کابل تأیید کرد

جو بایدن، رئیس جمهور ایالت متحده آمریکا شب گذشته تأیید کرد که ایمن الظواهری، رهبر گروه القاعده در حملات پهبادی آمریکا در کابل، پایتخت افغانستان کشته شده است.

جو بایدن گفت که الظواهری برای دیدن خانواده اش به کابل رفته بود. او گفت که در این حمله پهبادی به خانواده رئیس القاعده آسیب نرسیده است.

الظواهری در سال 2011 پس از کشته شدن بن لادن، رهبر گروه القاعده شد. به گفته جو بایدن الظواهری متهم است به طراحی حادثه یازده سپتامبر. حادثه ای که باعث شد سه هزار شهروند آمریکایی جان خود را از دست بدهد.

رئیس جمهور آمریکا گفت که با کشتن رهبر القاعده عدالت را برقرار کردیم و دیگر اجازه نخواهیم داد که افغانستان به بهشت امن گروه های تروریستی مبدل شود.

به گزارش آسوشیتدپرس و به نقل از یکی از مقامات ارشد اطلاعاتی ایالت متحده، رهبر القاعده در منزل یکی از مقامات ارشد ط-البان و نزدیکان سراج الدین حقانی زندگی می کرد.

بایدن یک هفته قبل دستور حمله پهبادی به محل حضور رهبر القاعده را صادر کرده بود.

مأموریت جستجو و کشتن رهبر القاعده از 6 ماه قبل به سازمان سیا سپرده شده بود.

اما جمهوری خواهان آمریکا از جو بایدن انتقاد کردند و گفتند که بایدن زمان خروج نظامیان از افغانستان اعلام کرده بود که القاعده از افغانستان خارج شده است.

یکی از سناتوران آمریکایی نیز گفته که ممکن است این خبر صحت داشته باشد و رهبر القاعده کشته شده باشد اما گروه القاعده هنوز در افغانستان حضور دارد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img