spot_img
چهارشنبه, اکتبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارمراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم + عکس

مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم + عکس

امروز 19 سپتامبر مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم با حضور دو هزار تن از مقامات و مهمان های خارجی به شمول جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برگزار شد.

مقامات بریتانیایی از نخستین ساعات صبح امروز بازدید و ادای احترام مردم از تابوت ملکه تازه درگذشته را متوقف کردند.

بر اساس گزارش رسانه ها از جمله بی بی سی، امروز صدها هزار نفر برای ادای احترام به ملکه الیزابت دوم خود را به نزدیکی مکان مراسم رساندند و میلیون ها نفر در سراسر جهان نیز از طریق شبکه های تلوزیونی و گوشی های همراه و سایر وسایل تصویری ارتباطی شاهد این مراسم بودند.

امروز مراسم متعددی برگزار شد اما گفته شده از آنجایی که ملکه طرفدار مراسمات طولانی نبوده، بسیاری از تشریفات و برنامه ها حذف شده است.

balkhab-تدفین-ملکه8

balkhab-تدفین-ملکه

صبح امروز مراسم در تالار وست مینستر آغاز شد و بعد از اجرای دعاها و سرودها و سخنرانی در حضور خانواده سلطنتی و مقامات و مهمان های داخلی و خارجی، نوبت به تشییع پیکر ملکه در خیابان های لندن با همراهی و رژه گروه های نظامی رسید. شاه چارلز سوم و خانواده سلطنتی نیز پیاده تابوت ملکه را همراهی کردند.

balkhab-مراسم-تدفین-ملکه2

balkhab-تدفین-ملکه4

balkhab-تدفین-ملکه-1

سپس بعد از 45 دقیقه تابوت ملکه الیزابت دوم به طاق نصرت ولینگتون رسید و از آنجا تابوت را با خودرو به قلعه ویندزور منتقل کردند.

balkhab-تدفین-ملکه5

پس از ورود به شهر ویندزور مرحله آخر مراسم با انتقال تابوت به نمازخانه قلعه انجام شد.

در این نمازخانه آخرین مراسم مذهبی در حضور پادشاه چارلز سوم، ملکه همسر و سایر خانواده سلطنتی و دوستان ملکه الیزابت دوم اجرا شد، در ادامه تاج ملکه، عصای اجرای قانون و گوی سلطنت از روی تابوت برداشته شد و تابوت برای تدفین به آرامگاه منتقل شد.

فرمانده محافظان ملکه بریتانیا، نشان ویژه گروهان را به پادشاه چارلز سوم تحویل داد و رئیس تشریفات هم عصای چوبی اش را نصف کرد و روی تابوت گذاشت. با این عمل پایان مراسم اعلام شد.

دفن ملکه به طور خصوصی در آرامگاه سلطنتی در این مکان در کنار همسرش، پدر، مادر و خواهرش انجام می شود.

در انتها برای پادشاه چارلز سوم و سلطنتش دعا خواندند و با اجرای سرود ملی «خدا شاه را حفظ کند» مراسم به پایان رسید.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img