spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارباج گیری ط-البان از مردم هزاره در ولایت غزنی

باج گیری ط-البان از مردم هزاره در ولایت غزنی

نیروهای ط-البان همسو با کوچی ها دست به اذیت و آزار ساکنان هزاره ولایت غزنی زده و از آنها به بهانه های مختلف باج گیری می کنند.

اعضای گروه ط-البان ساکنان ولسوالی های جاغوری، ناور و مالستان را مجبور به پرداخت هزینه های هنگفت مثل دیه شرعی، خون بها، قیمت سلاح، غرامت و مالیات کرده اند. مردم غزنی از این اقدام ط-البان با عنوان اخاذی یاد کردند و از مسئولان محلی ط-البان خواستند که این موضوع را پیگیری کنند.

ط-البان با این روش ها به نوعی با کوچی هایی که با زور تفنگ و حمله های شبانه، امنیت مردم هزاره را سلب کرده اند همدست هستند. باشندگان این مناطق اکثرا از قوم هزاره هستند و در شرایط بد اقتصادی وادار به پرداخت هزینه های سنگینی به کوچی ها و ط-البان شده اند و این روند ادامه دارد. شمار زیادی از خانواده ها مجبور به کوچ اجباری شده اند.

یکی از مناطق پرجمعیت جاغوری، لومان نام دارد. مردم این منطقه به علت آزارهای ط-البان و کوچی ها منطقه را ترک کرده اند و یا مجبور به کوچ اجباری شده اند.

باشندگان ولسوالی مالستان نیز همچون سایر ولسوالی های غزنی در وضعیت بد امنیتی و اقتصادی قرار دارند و از سوی دو گروه ط-البان و کوچی ها تهدید می شوند.

تعدادی زیادی از هزاره های ساکن این ولایت از سوی کوچی ها و نظامیان ط-البان لت کوب شده اند. آنها می گویند که روز به روز شرایط زندگی برایشان سخت تر می شود.

انتهای خبر

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img