spot_img
چهارشنبه, اکتبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهفرهنگ و هنرسینمامعرفی فیلم پدر

معرفی فیلم پدر

فیلم پدر، در ژانر درام، محصولی مشترک از بریتانیا و فرانسه و به زبان انگلیسی است که در سال ۲۰۲۰ تولید شده است. بازیگران مطرحی همچون آنتونی هاپیکینز و اولیویا کلمن در آن ایفای نقش کرده‌اند.

the-father

نویسنده و کارگردان این فیلم ، «فلوریان زلر فرانسویست» است. روزنامۀ گاردین در مورد زلر چنین نوشته است: “هیجان انگیز ترین نمایش نامه نویس عصر ما”. زلر در فیلم پدر ذهن (آنتونی هاپکینز) را چنان عالی به تصویر می کشد که باورکردنی نیست. آنتونی که درگیر زوال عقل یا (dementia)  است دنیا را از دریچه و دید متفاوتی می بیند. این فیلم تمام احساسات ما را در هنگام تماشای آن برمی‌انگیزد، در حدی که  گمان می‌کنیم که فیلمی ترسناک را تماشا می‌کنیم و گاهاً آنقدر از شرایط ذهنی آنتونی آشفته و اندوهگین می‌شویم که غیرقابل باور است.

the-fhther3

آنتونی هاپکینز و اولیا کلمن (در نقش Anne) هر دو بی‌نظیر درخشیدند  و آنچنان در نقش خود فرو غرق شدند که با آن‌ها از لحاظ احساسی هم‌سو و هم‌سفر می شویم. رنجی را که این دو شخصیت تجربه می‌کنند را کاملاً با تمام وجود درک و احساس می‌کنیم. فیلم پدر علاوه بر خلق یک اثر هنری، برای به جلوه کشیدن پدیده زوال عقل یا از آلزایمر، مورد تحسین قرار گرفته است.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img