spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارساخت ربات های جنگی توسط وزارت دفاع آمریکا

ساخت ربات های جنگی توسط وزارت دفاع آمریکا

به نظر می رسد که پنتاگون قصد دارد تا داستان های تخیلی را به واقعیت تبدیل کند. به گزارش بیزنس اینسایدر، پنتاگون در نظر دارد تا از این پس کار کشتن انسان ها را به سلاح های ساخت هوش مصنوعی واگذار کند. پهبادهایی که ساخته هوش مصنوعی هستند و می توانند به طور مستقل تصمیم بگیرند که انسان ها را از بین ببرند یا خیر.

کشورهایی مانند آمریکا، چین و اسرائیل حالا به سلاح هایی مجهز شده اند که می تواند به طور خودکار هدف را انتخاب کند و به آن شلیک کند. گفتنی است که همه این کارها از جمله انتخاب هدف و تصمیم گیری برای حمله بر عهده هوش مصنوعی می باشد.

بسیاری از افراد این تکنولوژی ها را مورد انتقاد قرار می دهند و معتقدند که سلاح هایی که بدون دخالت انسان تصمیم بر مرگ یا زندگی انسان ها می گیرد می تواند بسیار خطرناک باشد. به عقیده بسیاری از آن ها سلاح هایی که به اصطلاح به آنها ربات های قاتل نیز می گویند جزو پیشرفت های ناخوشایند علمی به حساب می آید.

بر اساس گزارش ها برخی از کشورها در تلاش اند تا از طریق مذاکره با سازمان ملل بتوانند زمینه ایجاد محدودیت بر این نوع سلاح ها را فراهم کنند اما کشورهایی مانند آمریکا، روسیه، اسرائیل و استرالیا مخالف این نوع محدودیت ها هستند.

به گفته کتلین هیکس، معاون وزارت دفاع آمریکا، این مدل سلاح ها به آمریکا این قدرت را می دهد تا بتواند بر ارتش چین پیروز شود. سلاح های ساخت هوش مصنوعی می توانند کمبود نیرویی که ارتش آمریکا نسبت به ارتش چین دارد را جبران کند.

طبق گزارشات منتشر شده پنتاگون قصد دارد تا زمینه استقرار هزاران پهباد تحت کنترل هوش مصنوعی را فراهم آورد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img