spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارلیست امن ترین و خطرناک ترین کشورهای جهان در سال 2023

لیست امن ترین و خطرناک ترین کشورهای جهان در سال 2023

مطالعه جدیدی در خصوص وضعیت ناآرامی های جهان انجام شد که نشان داد در طی 15 سال اخیر کشورهای بیشتری درگیر جنگ و ناآرامی شده اند.

این مطالعه 163 کشور جهان را که شامل 99.7 درصد جهان می شود مورد بررسی قرار داد که براساس آن نرخ صلح جهانی در سال 2023 حدود 0.42 درصد کاهش یافته است.

ناامن ترین کشور جهان برای هشتمین سال متوالی به افغانستان تعلق گرفت و پس از آن کشورهای یمن، سوریه، سودان جنوبی و جمهوری دموکراتیک کنگو قرار می گیرند.

اروپا به عنوان امن ترین منطقه در جهان شناخته شد. جنگ میان اوکراین و روسیه تاثیر بسیار زیادی در این آمار داشته است به طوری که از لحاظ گستردگی جنگ به ترتیب در رده اول و پنجم قرار گرفتند. با این وجود اما اروپا همچنان با 7 کشور از 10 کشور امن در لیست صلح آمیز ترین منطقه جهان نام گرفت.

از کشورهایی که نسبت به سال های گذشته نا امن تر شده اند می توانیم به هائیتی، مالی و اسرائیل اشاره کنیم.

در این لیست ایسلند برای شانزدهمین سال متوالی به عنوان امن ترین کشور جهان معرفی شد. پس از آن نیز کشور هایی نظیر دانمارک، ایرلند، نیوزلند و اتریش قرار گرفتند.

ایالات متحده آمریکا در این لیست در رتبه بسیار پایین 131 قرار دارد. براساس گزارش ها از میزان وضعیت صلح آمیز این کشور در سال گذشته مقداری کاهش یافته است.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img