spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهفرهنگ و هنرسینمامعرفی انیمیشن نان‌آور با موضوع زندگی دختر افغان زیر سلطۀ ط-البان

معرفی انیمیشن نان‌آور با موضوع زندگی دختر افغان زیر سلطۀ ط-البان

انیمیشن نان‌آور محصول ۲۰۱۷ به کارگردانی نورا تومی، محصول مشترک سه کشور کانادا، لوکزامبورگ و ایرلند است. این انیمیشن برگرفته از رمانی به همین اسم اثر دبورا الیس است. نان‌آور روایت زندگی دختر افغان به اسم پروانه است.

فیلم نان‌آور

داستان فیلم نان‌آور

فیلم نان‌آور در زمان حاکمیت اول ط-البان در افغانستان روایت می‌شود. پروانه شخصیت اصلی فیلم، دختری است که پدرش توسط ط-البان بازداشت شده است. پروانه برای تأمین هزینه‌ها و مخارج زندگی مادر و خواهرش به ناچار موهای خود را کوتاه می‌کند و لباس پسرانه به تن می‌کند و سر کار می‌رود.

معرفی فیلم نان‌آور

نکتۀ قابل توجه در این فیلم این است که موفق شده بین اسلام حاضر در زندگی مردم افغانستان و افراد متظاهر و دو رو، کوتاه فکر، تعصبی و نادان تمایز قائل شود. و افراد ط-البان را به جای اینکه به چشم انسان‌های وحشی و جنایت‌کار بنگرد، افرادی که دچار شست و شوی مغزی شده‌اند و اطلاعات و دانش اشتباه و پایین دارند معرفی می‌کند. و این سیاست بزرگان آنهاست که باعث شده اینطور وحشی و پست تربیت شوند.


بیشتر بخوانید:

فیلم سینمایی تنها بازمانده (lone survivor)، در مورد جنگ آمریکا و افغانستان

مستند تاکسی به سوی تاریکی، در مورد حضور آمریکا در افغانستان


نان‌آور نامزد اسکار برترین انیمیشن بلند و برندۀ جایزۀ بهترین انیمیشن از سوی انجمن منتقدان لس‌آنجلس شد. چیزی که در این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، صداقت در روایت داستان فیلم بود.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img