spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسرگرمی10 شهر اروپایی که بیشترین بازدید را در سال 2022 داشته اند

10 شهر اروپایی که بیشترین بازدید را در سال 2022 داشته اند

به نظر شما پر بازدیدترین شهرهای اروپا کدام اند؟ ما در اینجا قصد داریم تا محبوب ترین شهرهای اروپا در سال 2022 را به شما معرفی کنیم.

 1. پاریس، فرانسه
  پاریس که بیشتر با نماد برج ایفل شناخته می شود، دارای بیشترین میزان گردشگر در اروپا بوده است. این شهر با 19 میلیون و 400 هزار گردشگر بین المللی در سال 2022 توانسته رتبه اول این لیست را به خود اختصاص دهد. از جاهای دیدنی شهر پاریس می توان به برج ایفل، لوور، کلیسای نوتردام و بسیاری از محله های زیبای دیگر که همگی باعث جذابیت این شهر شده  اند اشاره کنیم.
  paris
 2. لندن، بریتانیا
  پل برج از جاذبه های گردشگری بریتانیاست که در سال 2022 به تنهایی بیش از 16 میلیون توریست خارجی به سمت خود جذب کرده است. لندن با داشتن باشکوه ترین میراث سلطنتی، آثار هنری، موسیقی های جذاب و غذاهای بی نظیر، دومین شهر پر بازدید اروپا است.
  london
 3. استانبول، ترکیه
  استانبول که محل اتصال آسیا به اروپا است، سومین شهر پربازید در سال 2022 است. استانبول در طی قرن های گذشته تحت تاثیر مذاهب مختلفی قرار گرفته است. کلیسای ایا صوفیه از مشهورترین بناهای این شهر است که در زمان حکومت عثمانی به مسجد تبدیل شد. مدتی بعد آنجا را تبدیل به موزه کردند اما دوباره به مسجد تبدیل شده است. این شهر 16 میلیون گردشگر خارجی در سال گذشته داشته است.
  istanbul
 4. بارسلونا، اسپانیا
  نوبت به پربازدید ترین شهر اسپانیا می رسد،بارسلونا در سال 2022، حدود 9 میلیون و 800 هزار گردشگر خارجی داشته است.
  کلیسای ساگرادا فامیلیا از محبوب ترین بناهای این شهر به حساب می آید که ساخت آن از سال 1882 شروع شده و قرار است تا در سالگرد 100 سالگی اش به پایان برسد. هرچند گمانه زنی هایی درباره تغییر این تاریخ زده می شود.
  barcelona
 5. والنسیا، اسپانیا
  والنسیا که شهری قدیمی با معماری های گوتیک و ساختمان های آینده نگر است، توانسته مقصد جذابی برای گردشگران خارجی باشد. والنسیا را شهر علم و هنر نیز می نامند. مناطق ساحلی و رستوران های مشهورش مکانی برای تجمع گردشگران بوده است. این شهر با داشتتن 8 میلیون و 600 هزار توریست بین المللی در این لیست قرار می گیرد.
  valencia
 6. بوداپست، مجارستان
  بوداپست در سال گذشته میزبان 6 میلیون و 900 هزار توریست خارجی بوده است. این شهر که اکنون پایتخت مجارستان است به دلیل معماری های باشکوه، پل های زیبا و بناهای تاریخی اش شناخته می شود. بزرگترین ساختمان پارلمان جهان نیز در این شهر واقع شده است که دارای 700 اتاق می باشد.
  budapest
 7. مادرید، اسپانیا
  سه شهر از اسپانیا توانسته در این لیست قرار بگیرد که مادرید( پایتخت اسپانیا) یکی از آنهاست. مادرید با داشتن 6 میلیون گردشگر بین المللی در ردیف 10 شهر پر بازدید اروپا قرار گرفته است. از مکان های دیدنی مادرید می توان به موزه هنر پرادو، کاخ پالاسیو رییل و میدان مایور اشاره کرد.
  madrid
 8. آتن، یونان
  رتبه هشتم این لیست پایتخت یونان است. آتن در سال 2022 توانسته 5.5 میلیون گردشگر بین المللی به خود جذب کند. گفته می شود این شهر از 3000 سال قبل از میلاد یعنی از زمان عصر حجر، مسکن گزین بوده است.
  athens
 9. لیزبن، پرتغال
  این شهر در گذشته به عنوان یک شهر بندری شناخته می شد و کشتی ها برای اکتشاف و سیاحت به مکان های دور حرکت می کردند، اما حالا بر عکس گذشته مردم به پایتخت پرتغال سفر می کنند. این شهر در سال 2022 حدود 5 میلیون و چهارصد هزار گردشگر بین المللی در خود دیده است. این افراد به خاطر قدیمی بودن شهر و داشتن کلیساها، موزه ها و قلعه های مشهورش به اینجا سفر می کنند. یکی از مکان های پر بازدید لیزبن، قطار تاریخی است که از مرکز این شهر حرکت می کند.
  lisbon
 10. آمستردام، هلند
  آمستردام هلند با داشتن 5 میلیون توریست بین المللی توانسته بالاتر از شهرهای مهمی چون رم، ونیز، برلین، پراگ و … قرار بگیرد. بر اساس آمارها این شهر دهمین شهر پر بازدید در اروپا است. آمستردام با ایجاد محدودیت هایی از جمله منع مصرف حشیش و انتقال منطقه کارگران جنسی به قسمت های حاشیه شهر، سعی کرده تا از پارتی های گردشگری جلوگیری کند.
  amesterdam
spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img