spot_img
چهارشنبه, اکتبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباراعتراف سراج الدین حقانی به نقض فرمان عفو عمومی

اعتراف سراج الدین حقانی به نقض فرمان عفو عمومی

سراج الدین حقانی، رهبر شبکه حقانی و وزیر داخله حکومت داخله ط-البان روز یکشنبه یازدهم ثور برای نخستین بار در پیامی به نقض فرمان عفو عمومی توسط شماری از اعضای ط-البان اعتراف کرد.

سراج الدین حقانی گفت که پرونده افراد نقض کننده این فرمان در حال تکمیل شدن است و به زودی مجازات می شوند. او همچنین گفت که تعداد افراد نقض کننده این فرمان زیاد نیست و قرار است آنها طبق احکام شریعت مجازات شوند.

حقانی اشاره ای به جزئیات پرونده های نقض فرمان عفو عمومی نکرد، اما این اولین بار است که او به نقض این فرمان اعتراف می کند.

قبل از این سخنگویان حکومت ط-البان نقض فرمان عفو عمومی، قتل عام نظامیان پیشین، بازداشت و شکنجه کارمندان دولت سابق افغانستان را انکار می کردند و آنها را تبلیغات رسانه ها می دانستند.

حقانی در قسمت دیگری از پیامش، اعضای ط-البان را به رفتار صحیح و مناسب با مردم دعوت کرد و به آنان گفت که از کارهای خودسرانه، اقدامات غیرقانونی و بدرفتاری با مردم خودداری کنند.

سراج الدین حقانی در حالی به نقض این فرمان توسط نیروهای ط-البان اعتراف می کند که در یک ماه گذشته و همزمان با تشدید فعالیت جبهه های علیه ط-البان، بازداشت، کشتار و شکنجه نظامیان سابق افغانستان در سراسر کشور افزایش یافته است.

انتهای پیام

به صفحه فیسبوک ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img