spot_img
چهارشنبه, اکتبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباربا درخواست اوکراین، فروش محصولات اپل در روسیه متوقف شد

با درخواست اوکراین، فروش محصولات اپل در روسیه متوقف شد

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، معاون نخست وزیر اوکراین از شرکت اپل درخواست کرد تا دیگر محصولات خود را در روسیه به فروش نرساند.

میخائیلو فدوروف، معاون نخست وزیر و وزیر تحول دیجیتال اوکراین از «تیم کوک »مدیرعامل شرکت اپل خواسته فروش محصولات خود و همچنین دسترسی به اپ استور را در روسیه متوقف کند.

اپل نیز ضمن ابراز نگرانی در مورد وضعیت اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد برای حفاظت از مردم اوکراین اپلیکیشن نقشه خود را تغییر خواهد داد و از شهروندان این کشور حمایت می کند.

فدوروف در نامه ای به مدیر عامل شرکت اپل گفت: در دنیای مدرن امروزی تمام کشورها با اعمال تحریم، دشمنان و متجاوزان را تحت فشار میگذارند. از شما خواستار توقف فروش محصولات و ارائه خدمات به کشور روسیه هستم و میدانم هرکاری را برای حفاظت از مردم اوکراین، اروپا و تمام جهان انجام خواهید داد و با این اقدامات می توان بهترین پاسخ را به موشک ها، تانک ها و دیگر تجهیزات نظامی دشمنان داد.»


بیشتر بخوانید:

ناسا قصد دارد بدون کمک روسیه ایستگاه فضایی بین المللی را در مدار نگه دارد


شرکت اپل پیشتر اعلام کرده بود امکان دانلود برخی اپلیکیشن های حامی دولت روسیه از جمله راشاتودی را در اروپا مسدود می کند و خدمات «اپل بی » را در روسیه متوقف می کند.

تحریم های وضع شده از سوی گوگل و اپل باعث ایجاد اختلال در متروی مسکو شده است.

در همین راستا در پی تهاجم نظامی روسیه بر اوکراین، شرکت گوگل نیز اعلام کرد اطلاعات زنده ترافیکی را در شهرهای اوکراین از دسترس خارج می کند تا به نحوی بتواند از این طریق به حفظ امنیت مردم اوکراین کمک کند.

در ادامه اعمال تحریمات و فشارهای اقتصادی بر علیه روسیه، ام اس سی و مرسک دو شرکت کشتیرانی بزرگ سویسی و دانمارکی نیز حمل و نقل کانتینری به روسیه را به جز دارو و غذا متوقف کرده اند و به جمع تحریم کنندگان علیه روسیه پیوسته اند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img