spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارآمریکا، ادعای روسیه مبنی بر عقب کشیدن نیروهایش از مرزهای اوکراین را...

آمریکا، ادعای روسیه مبنی بر عقب کشیدن نیروهایش از مرزهای اوکراین را رد کرد.

یک مقام ارشد کاخ سفید گفته که عقب کشیدن نیروهای روسیه از مرزهای اوکراین ادعایی کذب است. این مقام آمریکایی افزود که طی این روزها تعداد ۷ هزار سرباز به مرزهای اوکراین منتقل شدند.

او همچنین گفت روسیه هر لحظه ممکن است حمله به اوکراین را شروع کند.

این در حالی است که مسکو می‌گوید، تمرین‌های نظامی در مناطق مرزی اوکراین به اتمام رسیده و در حال ترک این نواحی مرزی هستند. اما غربی‌ها بر این باور نیستند.

یک مقام ارشد آمریکایی روز چهارشنبه به خبرنگاران گفته که روز گذشته مسکو اعلام کرده که در حال دور کردن نظامیانش از مرز‌های اوکراین است. این خبر خبرساز شد و توجه همه را جلب کرد، در حالی که ما اطمینان داریم این خبر کذب است. و تعداد ۷ هزار سرباز دیگر وارد این مناطق مرزی شده‌اند.

اما روسیه واکنش‌های غرب در مورد حمله به اوکراین را هیاهوی بی‌دلیل می‌داند. وزارت دفاع روسیه روز گذشته ویدئویی منتشر کرد که در آن تانک‌های روسیه در حال خارج شدن از شبه جزیرۀ کریمه بودند.

همچنین ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفته که تا به حال هیچ عقب‌نشینی از طرف روسیه ندیده است، و فقط حرفش را شنیده است. او تاکید کرد که اوکراین آمادگی دفاع از خود را دارد.


بیشتر بخوانید:

یک بیمار زن مبتلا به ایدز از طریق پیوند سلول‌های بنیادی درمان شد.

وست: از مخالفت مسلحانه علیه ط-البان حمایت نمی‌کنیم.


ناتو هم می‌گوید هیچ نوع شواهدی مبنی بر ترک نیروهای روسیه از نقاط مرزی اوکراین در دست نیست. و احتمال حمله به اوکراین همچنان قوی است.

دبیر کل ناتو از روسیه خواست تا یک گام به عقب بردارد و پیشنهاد صلح را قبول کند.

در عین حال ناتو در حال تقویت جناح شرقی خود است.

بوریس جانسون هم گفته که بریتانیا ادعای عقب‌نشینی روسیه را باور ندارد. بوریس جانسون در تماس تلفنی با دبیر کل سازمان ملل گفت که هیچ شواهدی مبنی بر عقب‌نشینی روسیه وجود ندارد. بریتانیا بر این باور است که برعکس روسیه هم‌اکنون در حال تقویت نیروهایش در مرز با اوکراین است نه عقب‌نشینی.

روسیه ادعا می‌کند که قصد حمله به اوکراین را ندارد اما بیشتر از صد هزار نظامی را در نزدیکی مرزش با اوکراین مستقر کرده است.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img