spot_img
شنبه, ژوئن 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهفرهنگ و هنرمختار مجید، خواننده مشهور افغانستان در آمریکا درگذشت.

مختار مجید، خواننده مشهور افغانستان در آمریکا درگذشت.

مختار مجید، یکی از خوانندگان مشهور افغانستانی در سن ۵۸ سالگی در اثر ابتلا به سرطان در ایالت ویرجینیای آمریکا از دنیا رفت.

به گفته هارون یوسفی، روزنامه‌نگار و طنزپرداز که یکی از دوستان نزدیک مختار مجید است؛ در مورد او می‌گوید: مختار مجید از شعرهای پرسوز و احساسی در آهنگ‌هایش استفاده می‌کرد.

آخرین اجرای این خواننده افغانستانی به نام آهنگ «وطندار گلم عیدت مبارک»، کاری مشترک با فرهاد دریا و قیس الفت بود.

گروه موسیقی باران، گروهی محبوب است که مختار مجید به همراه فرهاد دریا، اسد بدیع و جاوید راهی، آن را در دهه ۸۰ میلادی در کابل شکل دادند و از شهرتی کم‌نظیر در افغانستان برخوردار بود.

فرهاد دریا در مورد درگذشت این خواننده سرشناس افغانستان در فیسبوک خود نوشت: « گریه مجالم نمی‌دهد چیزی بنویسم. امروز یک برادر، یک رفیق، یک یار، یک همصدا و شاهد نیمی از خاطرات زندگیم را از دست دادم. امروز مختار مجید – مُخی – خودم را از دست دادم.»

احمد ولی یکی دیگر از آوازخوانان افغانستان نیز در فیسبوکش نوشت: « یک ماه قبل خوشبختی ملاقات و معرفت را با این شخص مهربان (مختار مجید) داشتم و حالا خبر تکان‌دهنده‌ای را در صفحات می‌خوانم، برایم بسیار غم‌انگیز است. کاش این خبر دروغ و نادرست باشد! ”

 

آریانا سعید هم در فیسبوکش از او یاد کرد و نوشت: “یک ماه قبل خوشبختی ملاقات و معرفت را با این شخص مهربان (مختار مجید) داشتم و حالا خبر تکان‌دهنده‌ای را در صفحات می‌خوانم، برایم بسیار غم‌انگیز است. کاش این خبر دروغ و نادرست باشد! ”

و همینطور دیگر هنرمندان افغانستان همچون وحید صابری و قیس الفت در مورد درگذشت مختار مجید در فیسبوکشان از او یاد کردند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img