spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارافتتاحیه باشکوه بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ در رودخانه سن پاریس+ عکس

افتتاحیه باشکوه بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ در رودخانه سن پاریس+ عکس

مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، روز 26 جولای این سال را برای برگزاری مراسم افتتاحیه المپیک در نظر گرفته‌اند. محل برگزاری این مراسم رودخانۀ سن پاریس خواهد بود. 600 هزار تماشاگر می‌توانند در این مراسم ۳ ساعته شرکت کنند. ورزشکاران شرکت‌کننده در رژه سنتی المپیک در 160 قایق و در امتداد رودخانه مسیر 6 کیلومتری پل آسترلیز تا ینا در محدوده برج ایفل را طی خواهند کرد. 10 هزار ورزشکار نیز از آنجا به میدان تروکادرو به عنوان محل اصلی برگزاری مراسم افتتاحیه و روشن کردن مشعل المپیک می‌روند.

برگزارکنندگان المپیک، کلیپی از مراسم افتتاحیۀ روز 26 جولای را آماده کرده‌اند که تصاویر مربوط به آن در زیر آمده است:

افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس

مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی سال ۲۰۲۴ در پاریس اعلام کرده‌اند که مراسم افتتاحیۀ این رقابت‌ها برای نخستین بار خارج از ورزشگاه و بر روی رودخانه سِن در پاریس فرانسه برگزار می‌شود.

افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس

بخشی از شرکت‌کنندگان با خرید بلیت در جایگاه‌های مشخصی که کنار رودخانه سِن برپا خواهد شد مستقر می‌شوند. و گروهی دیگر نیز قرار است به طور رایگان به تماشای مراسم افتتاحیه بپردازند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه با وجود نگرانی مسئولان امنیتی از امکان تأمین امنیت مراسم افتتاحیه با برگزاری آن در خارج از ورزشگاه و بر روی رودخانه سن موافقت خود را اعلام کرده است.

افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس

قرار است رژۀ کاروان‌های ورزشی بر روی رودخانه سن با استفاده از ۱۶۰ قایق انجام شود. تقریباً ۱۰ هزار و ۵۰۰ ورزشکار از سراسر جهان جولای سال ۲۰۲۴ برای شرکت در بازی‌های المپیک به پاریس خواهند رفت. احتمال می‌رود که حدود ۱۲۰ نفر از رهبران کشورهای جهان در این مراسم شرکت کنند.

افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس افتتاحیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس

این تنها نوآوری پاریس برای المپیک ۲۰۲۴ نخواهد بود. پاریس در ماه‌های آینده به عنوان بخشی از برنامه های آماده‌سازی برای میزبانی المپیک تابستانی ۲۰۲۴، وسایل نقلیه پرنده برقی را هم آزمایش می‌کند. برگزارکنندگان به طور آزمایشی می‌خواهند در طول بازی‌ها «تاکسی‌های پرنده» را از طریق دو مسیر هوایی ارائه دهند. الکساندرا دوبلانش، معاون رئیس منطقه ایل دوفرانس، گفت: با نزدیک شدن به بازی های المپیک ۲۰۲۴، تسلط بر این فناوری‌ها و کاربردهای جدید در یک منطقه پرجمعیت مانند پاریس تنها یک گزینه نیست، بلکه یک امر ضروری است.

آژانس‌های حمل ونقل عمومی فرانسه این پروازهای آزمایشی را با مشارکت تقریباً ۳۰ سازنده انجام می‌دهند و آزمایش‌ها را برای سفرهای هوایی در ارتفاع پایین در ارتفاعات زیر ۳۰۰ متر در اولویت قرار می‌دهند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img