spot_img
جمعه, فوریه 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباراولاف شولتس صدراعظم جدید آلمان سوگند یاد کرد و رسماً قدرت را...

اولاف شولتس صدراعظم جدید آلمان سوگند یاد کرد و رسماً قدرت را به دست گرفت

اولاف شولتس پس از تائیدش به عنوان صدراعظم آلمان توسط نمایندگان پارلمان در بوندستاگ مورد تشویق قرار گرفت.

اولاف شولتس به عنوان صدراعظم جدید آلمان سوگند یاد کرد و رسما قدرت را به دست گرفت.

او قول داد که تمام تلاشش را برای شروعی جدید برای آلمان انجام می دهد.

او به این ترتیب یک دولت سه حزبی را رهبری می ‌کند و پس از شانزده سال قدرت را از آنگلا مرکل تحویل می ‌گیرد.

پیش از این اولاف شولتس به عنوان صدراعظم جدید آلمان از سوی پارلمان این کشور تایید شد.

پارلمان آلمان که ائتلاف اولاف شولتس اکثریت قابل توجهی را در اختیار دارد، به او رای داد. دولت تازه آقای شولتز از حزب سوسیال دموکرات او به همراه سبزها و دموکرات‌های آزاد تشکیل می‌شود.

واگذاری قدرت به اولاف شولتس پایانی بر زندگی سیاسی ۳۱ ساله خانم مرکل است.

آقای شولتس، مردی ۶۳ ساله با زبان نرم، سوسیال دموکرات ‌ها را به پیروزی در انتخابات در اواخر سپتامبر هدایت کرد و با نقشی کلیدی که در دولت مرکل به عنوان معاون صدراعظم داشت، از خود چهره ‌ای به عنوان نامزدی قابل اتکا ارائه داد.

از زمان انتخابات، حزب او با سبزها و دموکرات‌های آزاد روی یک توافق ائتلافی کار کرده است که این توافق سرانجام روز سه ‌شنبه امضا شد.

دولت جدید برنامه ‌های بلندپروازانه ‌ای برای مقابله با تغییرات آب و هوایی با حذف زغال سنگ و تمرکز بر انرژی ‌های تجدیدپذیر دارد، اما اولویت اولیه آنها مقابله با همه ‌گیری کرونا خواهد بود.

مقامات بهداشتی آلمان ۶۹۶۰۱ مورد دیگر از ابتلای به کرونا را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده ‌اند و ۵۲۷ دیگر جان خود را از دست داده‌اند که بالاترین رقم از زمستان گذشته است.

آقای شولتس و آنالنا بائربوک، رهبر سبزها که وزیر امور خارجه می ‌شود، باید به نگرانی ‌ها در مورد افزایش آرایش نظامی روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین پاسخ دهند.

اگرچه روسیه برنامه ‌ریزی برای حمله به کشور همسایه خود را رد کرده است، اما آنگلا مرکل اواخر روز سه ‌شنبه با جو بایدن، رئیس ‌جمهوری آمریکا و رهبران بریتانیا، فرانسه و ایتالیا توافق کردند که استراتژی مشترکی را برای پاسخگویی به چنین حمله احتمالی با تحمیل آسیب ‌های مهم و شدید به اقتصاد روسیه اتخاذ کنند.”

یکی از اقدامات اقتصادی آشکار می تواند تهدید خط لوله گاز نورد استریم ۲ روسیه به آلمان باشد که تکمیل شده است اما هنوز در انتظار تایید نهاد نظارتی انرژی آلمان است. مقامات ایالات متحده می گویند که با آلمان به تفاهم رسیده ‌اند که در صورت حمله روسیه به اوکراین این خط لوله تعطیل خواهد شد که در این صورت یک مداخله مهم خواهد بود.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img