spot_img
شنبه, سپتامبر 23, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهدانشتکنولوژیهشدار متا درمورد سرقت حساب های کاربران فیسبوک از سوی برنامه های...

هشدار متا درمورد سرقت حساب های کاربران فیسبوک از سوی برنامه های اندرویدی و آیفون

متا به کاربران فیسبوک هشدار داد که برخی برنامه های اندروید و آیفون اطلاعات حساب کاربران را می دزدند.

این شرکت اعلام کرد که حدود 400 برنامه اندرویدی و آیفون که در ظاهر خدمات مفید و جذابی ارائه می دهند درواقع دزد اطلاعات شخصی حساب های کاربران هستند.

متا هشدار داد که در مورد دانلود و نصب برنامه هایی که نیاز به ثبت نام و ورود اطلاعات حساب دارند با احتیاط کار کنند.

متا همچنین افزود که 43 درصد این برنامه ها ویرایشگر عکس هستند و یا کاربردهایی دارند که مردم تشویق به نصب آنها می شوند اما هدف اصلی آن سرقت اطلاعات افراد است.

این سارقان بعد از اینکه برنامه شان را نصب کردید اطلاعات حسابتان را دزدیده و وارد حساب فیسبوک تان می شوند و بعد از آن می توانند با پیام دادن به دوستانتان افراد بیشتری را درگیر کنند.

متا برای در امان ماندن از این برنامه های مهاجم سه راهکار ارائه داده است. اول اینکه به تمام برنامه هایی که برای استفاده نیاز به ثبت نام دارند مشکوک باشید. دوم اعتبار و شهرت آنها را بسنجید. سوم توجه کنید که آیا واقعا خدماتی که تبلیغات می کنند را ارائه می دهند یا خیر.

در نهایت اگر چنین برنامه هایی را دانلود و نصب کردید و بعد به آن مشکوک شدید حتما پسورد خود را تغییر داده و حسابتان را به حالت اعتبارسنجی دو مرحله ای تغییر دهید. همچنین هشدارهای مربوط به ورود به حساب کاربری را فعال کنید.
چند راه کاملا آشکار برای تشخیص این برنامه‌های سوء‌استفاده‌گر از برنامه‌های معتبر وجود دارد. بسیاری از برنامه‌های واقعی هم ممکن است خدمات مشابهی ارائه دهند و از کاربران بخواهند با حساب کاربری فیس‌بوک خود وارد شوند.

انتهای مطلب

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img