spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهسلامتتغذیهچگونه می توانیم به جذب حداکثری آهن در بدن کمک کنیم؟

چگونه می توانیم به جذب حداکثری آهن در بدن کمک کنیم؟

آهن یکی از مواد معدنی موثر در سلامت بدن به شمار می رود. از این رو جذب مقدار کافی آهن در بدن از اهمیت بالایی برخوردار است. براساس پیش بینی ها حدود 1.2 میلیارد نفر در جهان با مشکل کمبود آهن مواجه هستند.

کمبود آهن در بدن می تواند مشکلاتی مثل احساس خستگی، ضعف، رنگ پریدگی پوست و تنگی نفس را برای شما ایجاد کند. یکی از راه های جبران کمبود آهن در بدن، استفاده از مکمل های آهن می باشد که می تواند تا حد زیادی مشکل کمبود آهن را برطرف کند. در ادامه به روش های جذب حداکثری آهن در بدن می پردازیم.

یکی از رایج ترین این روش ها، مصرف مکمل های آهن با شکم خالی می باشد. توصیه می شود که برای جذب حداکثری آهن در بدن، نیم ساعت پیش یا دوساعت بعد از خوردن غذا از این مکمل ها استفاده کنید.


همچنین بخوانید:

کم‌خونی (آنمی) چه علائمی دارد؟ انواع کم‌خونی و راه‌های پیشگیری آن چیست؟


به گفته متخصصان، ویتامین c نقش قابل توجهی در جذب حداکثری آهن دارد و از طرفی دیگر موادی مثل پلی فنل ها از جذب حداکثری آهن در بدن جلوگیری می کند. بنابراین توصیه می شود برای جذب حداکثری آهن در بدن از خوراکی های حاوی ویتامین c استفاده کنید.

پرتغال، نارنگی، توت، توت فرنگی، فلفل قرمز، کلم، لیمو و گوجه فرنگی از منابع اصلی ویتامین c به شمار می روند.

به گفته متخصصان خستگی، ضعف، رنگ پریدگی و تنگی نفس از علائم کمبود شدید آهن در بدن به شمار می روند که در این صورت به آنها توصیه می شود از مکمل های آهن استفاده کنند.

آنها همچنین می گویند افرادی که به طور منظم ورزش های سنگین می کنند به دلیل انتقال بیشتر گلبول های قرمز و نیاز شدید به اکسیژن، نسبت به سایر افراد، به آهن بیشتری در بدنشان نیاز دارند.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img