spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارآزار و اذیت و باج گیری طالبان در سرپل جوانان را فراری...

آزار و اذیت و باج گیری طالبان در سرپل جوانان را فراری و آواره کرد

باشندگان شهرستان البدر در ولایت سرپل در نامه ای به چندین سازمان حکومتی از جمله دفتر نخست وزیر، رئیس اداره استخبارات، وزارت داخله و دیگر مراکز طالبان ظلم و آزار و اذیت و باج گیری یکی از فرماندهان طالبان در این منطقه را گزارش کردند و خواستار توقف این باج گیری شدند.

این نامه را سه هزاره خانواده که در منطقه کاشان و اسمیدان زندگی می کنند امضا کرده اند. در این نامه قید شده که یکی از فرماندهان محلی طالبان به نام فیض الرحمان زبیر البدری در چند ماه گذشته تا کنون دو میلیون و هشتصد هزار افغانی، دویست رأس گوسفند، چهل رأس گاو و هشت موترسیکلت را از مردم به زور گرفته است.

همچنین این فرمانده طالبان این اموال را به بهانه شکایت یکی از بستگانش که شاکی شده بود مردم این منطقه سالها پیش در قتل یکی از اعضای خانواده اش نقش داشته اند.

قاضی فیض الله نیز که به حاجی مفتی معروف است با زور و تهدید از مردم زمین آبی و دیمه گرفته است. در این نامه آمده است که در زمان جمهوریت دو تن از فرماندهان محلی که با هم مشاجره و درگیری داشته اند، طی این درگیری عده ای به قتل رسیدند و اموالی به غارت رفته است. اکنون طالبان به بهانه آن درگیری از غیرنظامیان این منطقه باج گیری می کنند.

فیض الرحمان و قاضی فیض الله از باشندگان کاشان و اسمیدان تاکنون ۶۰ جریب زمین اخاذی کرده اند. همچنین این دو فرمانده جوانان منطقه را بازداشت کرده و شکنجه می کنند. بیشتر جوانان ساکن این مناطق از ترس تهدیدهای طالبان مهاجرت کرده و به ایران و پاکستان فراری شده اند.

باشندگان کاشان و اسمیدان از مقامات طالبان خواسته‌اند «به این باج گیری و تهدیدها رسیدگی کنند.»

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img