spot_img
چهارشنبه, اکتبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباربرگزاری تظاهرات در اعتراض به کشتار هزاره ها در سراسر جهان

برگزاری تظاهرات در اعتراض به کشتار هزاره ها در سراسر جهان

در ده ها شهر جهان تظاهراتی برای توقف کشتار سیستماتیک هزاره های افغانستان شکل گرفت. در این کارزار و تظاهرات تعدادی از هنرمندان و شخصیت های برجسته سیاسی و فرهنگی افغانستان نیز حضور یافتند.

به دنبال حمله خونین در روز جمعه به آموزشگاه کاج در غرب کابل و کشته شدن بیش از 163 دانش آموز کارزاری با هشتک «نسل کشی هزاره ها را متوقف کنید» StopHazaraGenocide# در توئیتر و سایر شبکه های اجتماعی راه اندازی شد و تا به امروز شمار این هشتک از مرز 6 میلیون گذشته است.

امروز شنبه 16 میزان در چندین شهر جهان از جمله پاریس، اسلو، استکهلم، رم، و شهرهایی از کشورهای آلمان، استرالیا و نیوزلند تظاهراتی به منظور توقف کشتار هزاره ها برگزار شد.


بیشتر بخوانید:

هشتگ علیه «نسل‌کشی هزاره‌ها» از مرز سه میلیون گذشت


داوود سرخوش خواننده هزاره افغانستان نیز در تظاهرات امروز در اسلو حضور یافت.

فرهاد دریا، خواننده سرشناس افغانستان نیز از طریق شبکه های اجتماعی رسمی خود از این کارزار حمایت کرد و خواهان توقف نسل کشی هزاره ها شد.

امرالله صالح نیز در صفحه توئیتر خود نوشت که معرفی و برملا کردن نسل کشی باید بخشی از کمپین انسانی و مقدس باشد.

شورای جهانی هزاره به همراه تعدادی از فعالان اجتماعی با انتشار قطعنامه ای از سازمان ملل متحد و سایر نهادهای بین المللی خواستند تا حملات و کشتار هدفمند هزاره ها را پیگیری کنند. شورای جهانی هزاره در این قطعنامه از عدم توجه جامعه جهانی به نسل کشی هزاره ها انتقاد کردند و این حملات را مصداق جنایت نسل کشی دانستند.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img