spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارحمله موشکی مرگبار به بیمارستانی در غزه؛ دو طرف یکدیگر را متهم...

حمله موشکی مرگبار به بیمارستانی در غزه؛ دو طرف یکدیگر را متهم می کنند

روز سه‌شنبه ۲۵ میزان اصابت یک موشک به بیمارستان الاهلی غزه منجر به کشته شدن بیش از ۸۰۰ نفر شد. بر اساس آخرین گزارش ها شمار کشته‌شدگان در حال افزایش است. تصاویر منتشر شده از این بیمارستان نشان می‌دهد که بیمارستان در حال آتش‌سوزی است و شیشه‌ها شکسته شده و تکه های بدن قربانیان در سراسر ساختمان پخش شده است.

مقامات اسرائیل دست داشتن در این حمله موشکی را رد کرد و اعلام کرد شواهدی دارند که نشان می دهد پرتاب این موشک از سوی نیروهای جهاد اسلامی فلسطین است. سخنگوی ارتش اسرائیل قرار است مدارک خود را مبنی بر این ادعا به زودی افشا کند.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی بعد از این حمله دیدار خود را جو بایدن در روز چهارشنبه را لغو کرد و قصد دارد یک جلسه فوری با رهبران فلسطینی داشته باشد.

جو بایدن نیز پس از مطلع شدن از این حمله موشکی به بیمارستان الاهلی گفت که آمریکا همواره بر حفاظت و حمایت از جان غیرنظامیان در جنگ تاکید می کند. او گفت «من از این حمله بسیار خشمگین و اندوهگین هستم و به تیم امنیت ملی خود دستور جمع آوری اطلاعات درباره حقیقت حادثه دادم.»

این در حالی است که حزب الله لبنان با اعلام روز چهارشنبه به عنوان روز خشم، این اقدام را قتل عام و جنایت وحشیانه نامید و اسرائیل را مسئول دانست.

چهارشنبه در ایران نیز عزای عمومی اعلام شد. ابراهیم رئیسی گفت شعله آتش بمب های امریکایی – اسرائیلی که در بیمارستان الاهلی غزه بر سر غیرنظامیان و مجروحان ریخته شد به زودی اسرائیلی ها را می بلعد.

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img