spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخباردرگیری شدید میان ط-البان و جبهه مقاومت ملی

درگیری شدید میان ط-البان و جبهه مقاومت ملی

صبغت الله احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت ملی روز سه شنبه، نهم حمل از درگیری شدید بین ط-البان و جبهه مقاومت ملی خبر داد. او در صفحه فیسبوک خود نوشت که نیروهای ط-البان صبح سه شنبه به چند پایگاه این گروه در منطقه اندراب ها حمله کرده و بعد از چند ساعت درگیری با ضد حمله ای از سوی نیروهای جبهه مقاومت ملی روبرو شدند.

صبغت الله احمدی افزود که نیروهای ویژه واحد انتحاری ط-البان ساعت 4 بامداد سه شنبه، نهم حمل به چندین پایگاه جبهه مقاومت ملی در دو روستای خیردرّه و کاسه تراش در اندراب ها حمله کردند. اما نیروهای جبهه مقاومت ملی به کمک نیروهای مردمی موفق شدند جلوی پیشروی نیروهای ط-البان را بگیرند.


بیشتر بخوانید:

جبهه مقاومت ملی افغانستان بر گزاری مذاکره میان احمد مسعود و امیرخان متقی را تکذیب کرد

آغاز حملات جبهه آزادی علیه ط-البان در مناطق شمالی افغانستان


سخنگوی جبهه مقاومت ملی مدعی شد که در این درگیری 8 ط-الب کشته و 6 تن زخمی شدند. همچنین فرمانده عبدالمتین یکی از فرماندهان جبهه مقاومت ملی کشته شده و یک تن دیگر از این گروه مجروح شد. این درگیری همچنان ادامه دارد.

در آستانه فصل بهار 1401 علاوه بر جبهه مقاومت ملی، چند گروه دیگر نیز در جای جای افغانستان اعلام حضور کردند. یکی از این گروه ها جبهه نوبنیاد آزادی است که ادعا کرده تاکنون به بعضی از مواضع ط-البان در بدخشان، پروان و تخار حمله کرده است.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img