spot_img
یکشنبه, دسامبر 10, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبار مقامات وزارت خارجه بریتانیا، اولویت خروج حیوانات بر افغان های در معرض...

 مقامات وزارت خارجه بریتانیا، اولویت خروج حیوانات بر افغان های در معرض خطر را تأیید کردند

جوزی استوارت، رئیس بخش تأمین غیرقانونی مالی در وزارت خارجه بریتانیا در مجلس عوام بریتانیا شهادت داد که بوریس جانسون دستور داده تا 67 تن از کارمندان مؤسسه خیریه حیوانات نوزاد و حیوانات آن مؤسسه از افغانستان به بریتانیا منتقل شوند.

دستور بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مبنی بر خروج جانوران از افغانستان در شبکه های اجتماعی جنجالی شد و با انتقادهایی روبرو شد.

رافائل مارشال، یکی از کارمندان وزارت خارجه بریتانیا، برای اولین بار این مسئله که بوریس جانسون شخصاً دستور انتقال این حیوانات را داده، را فاش کرد و به این جنجال دامن زد.

این موضوع اعتراض مجلس عوام بریتانیا را در پی داشت. مجلس تعدادی از مقامات وزارت خارجه را فرا خوانده و از آنها خواستند تا توضیح دهند که چرا زمانی که بسیاری از همکاران نیروهای بریتانیایی که در افغانستان در معرض خطر هستند و مورد شکنجه ط-البان قرار دارند، دولت بوریس جانسون اولویت انتقال و نجات را به حیوانات داده است.

به شهادت جوزی استوارت، یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه بریتانیا گفت که بوریس جانسون خود این دستور را داده است. او در حالی این شهادت را داده که می دانست شغل خود را از دست خواهد داد. او در ادامه صحبت هایش گفت که می داند که زمانی که یک مقام تلاش کند مردم و مجلس را فریب دهد، باید رسوا شود.

همچنین استورات گفت که بعد از تسلط ط-البان به افغانستان، هزاران افغان که در معرض خطر بودند به وزارت خارجه ایمیل زدند که مشخص بود آنها در خطر تهدید ط-البان قرار دارند و باید از افغانستان خارج شوند. اما وزارت خارجه به این ایمیل ها بی تفاوت بوده و به صورت تصادفی برخی از آنها خارج شدند. به گفته او همه ایمیل ها بررسی نشده است.

مجلس نمایندگان بریتانیا قبل از این هم به خاطر ضعف دولت بوریس جانسون در مدیریت و کوتاهی در قبال خروج افغان های در معرض خطر عذرخواهی کرده بود.

انتهای پیام

به صفحه فیسبوک ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img