spot_img
چهارشنبه, اکتبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارپس از گذشت یک ماه از جنگ بلخاب، هزاران آواره بلخابی همچنان...

پس از گذشت یک ماه از جنگ بلخاب، هزاران آواره بلخابی همچنان در کوه‌ها به سر می‌برند

حمله یک ماه پیش ط-البان به بلخاب، 27 هزار نفر را آواره کرد. این آوارگان را زنان، کودکان و مردان کهنسال و بیمار تشکیل می دهند.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، از بین این 27 هزار نفر، 6 هزار نفر در کوه های بامیان پناه گرفته اند و تعدادی هم در کوه های سرپل به سر می برند. عده کمی از آنها هم توانسته اند خود را به شهر های اطراف برسانند.

این بی جاشدگان از ترس ط-البان خانه و زندگی خود را در بلخاب رها کرده و به سوی کوه ها فرار کرده اند. شبانه راه های صعب العبور را طی کرده و روزها مسیرهای منتهی به شهرهای امن تر را طی کرده اند.


بیشتر بخوانید:

هشدار والی سرپل به آوارگان بلخابی

بی توجهی به آوارگان بلخابی؛ کودکان و کهنسالان در معرض بیماری و مرگ قرار دارند

والی ط-البان در بامیان اجازه کمک‌رسانی به بیجاشدگان بلخاب را نمی‌دهد


سازمان ها و نهاد های کمک رسان پس از گذشت چندین روز از جنگ بلخاب، خود را به کوه های بامیان و بلخاب رساندند و غذا و دارو و لباس به آوارگان رساندند. اما خیلی از بی جاشدگان که دیرتر به بامیان رسیدند از این کمک ها محروم ماندند.

در میان این آوارگان زنان باردار و افراد بیمار هم دیده شده که چندین زن در کوه ها زایمان کردند. گزارش شده که تعدادی کودک و افراد سالمند نیز تلف شده اند.

گزارش شده که در بین آوارگان بلخابی به دلیل کمبود غذا، دارو و سرپناه بیماری هایی همچون اسهال و تهوع و سرماخوردگی شیوع پیدا کرده است و وضعیت زنان باردار و نوزادان تازه متولد شده در بدترین شرایط است.

انتهای پیام

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img