spot_img
دوشنبه, دسامبر 4, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارهشدار والی سرپل به آوارگان بلخابی

هشدار والی سرپل به آوارگان بلخابی

مولوی عبدالرحمان اکه، والی ط-البان در سرپل به آوارگان بلخابی هشدار داده است که اگر به خانه هایشان بازنگردند به جرم همکاری با مولوی مهدی مجازات خواهند شد.

پس از حمله نظامی ط-البان به ولسوالی بلخاب علاوه بر کشته شدن غیرنظامیان و غارت اموال مردم، هزاران نفر به کوه ها آواره شدند.

بر اساس اطلاعات رسیده از بلخاب، ط-البان پایگاه های نظامی و ایست بازرسی های متعددی در ورودی های بلخاب و قریه های این ولسوالی ایجاد کرده اند و رفت و آمدها را به شدت کنترل می کنند. نیروهای مستقر در این پایگاه ها را افراد غیربومی تشکیل می دهند و با خشونت بسیار با مردم برخورد می کنند. طبق گزارش های مردمی، باشندگان بلخاب حق ندارند از منطقه خارج شوند.

این بیجاشدگان از ترس خشونت های افراد ط-البان در بلخاب، غارت اموالشان، بازداشت های خودسرانه و اعدام های صحرایی و … حاضر نیستند به خانه هایشان برگردند. شمار زیادی از این آوارگان با دشواری های بسیار از مسیرهای صعب العبور و مخفیانه خود را به بامیان، سرپل، مزارشریف و کابل رسانده اند و تعداد زیادی هم همچنان بی سرپناه و غذا و امکانات اولیه در کوه ها پناه گرفته اند که چندین کودک و سالمند در اثر سرما و گرسنگی و افتادن از کوه ها تلف شده اند.

با این شرایط، مولوی عبدالرحمان اکه، والی ط-البان در سرپل به این بی جاشدگان هشدار داده است که اگر به خانه هایتان در بلخاب بازنگردید به جرم همدستی با مهدی و همراهانش مجازات می شوید.

انتهای پیام

به صفحه فیسبوک ما بپیوندید

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img