spot_img
شنبه, فوریه 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
خانهاخبارخبرگزاری باختر: سفارت ایران برای کمک به آوارگان بلخاب اعلام آمادگی کرد

خبرگزاری باختر: سفارت ایران برای کمک به آوارگان بلخاب اعلام آمادگی کرد

به گزارش خبرگزاری باختر، آقای لکزایی، نماینده سفارت ایران امروز 14 سرطان، به بامیان سفر کرده و با مسئولان محلی این ولایت درباره کمک به آوارگان بلخاب گفتگو کرده است.

باختر که یک خبرگزاری وابسته به ط-البان است، در گزارش امروزش نوشت که لکزایی در این دیدار از همکاری مقام ولایت بامیان سپاس‌گزاری کرده و گفته که ایران قصد دارد با همکاری اداره محلی این ولایت به آوارگان بلخاب کمک های اولیه، مواد غذایی و دارویی برساند.


بیشتر بخوانید:

بی توجهی به آوارگان بلخابی؛ کودکان و کهنسالان در معرض بیماری و مرگ قرار دارند


در ادامه این گزارش آمده که مقام ولایت بامیان با استقبال از نماینده سفارت ایران و هیئت همراهش در بامیان، با این اقدام سفارت ایران موافقت کرده و قرار است اداره محلی بامیان و نیروهای امنیتی با تضمین امنیت امدادگران ایرانی و توزیع کمک به آوارگان بلخابی با این هیئت همکاری کنند.

در حمله نظامی ط-البان به ولسوالی بلخاب، تعداد زیادی غیرنظامی کشته شدند، چندهزار بلخابی آواره کوه ها شده اند و بدون سرپناه و غذا و امکانات اولیه رها شده اند.

این در حالی است که امروز والی بامیان در خبرگزاری باختر ادعا کرده است که در حکومت ط-البان تعصبات قومی مذهبی معنا ندارد و ما به باشندگان بلخاب اطمینان می‌دهیم که مردم عام نگران نباشند چون امارت اسلامی ضامن تأمین امنیت جان و مال مردم بلخاب است.

انتهای پیام

 

spot_img

ارسال یک دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

- تبلیغات -spot_img

محبوب ترین ها

تبلیغاتspot_img

سرگرمی

تبلیغاتspot_img

سیاسی

- تبلیغات -spot_img